VIDEO Thierryho Henry-ovka pořád pálí ostrými

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
19. 7. 2012 9:25
Francouzský fotbalista Thierry Henry vstřelil v MLS parádní desátý gól sezony.
Podívejte se na videu, jak Thierry Henry z New Yorku Red Bull vstřelil Chicagu Fire svůj desátý gól sezony v MLS. | Video: Jakub Šafránek

New York - Starou flintu můžete hodit do žita, ovšem když pálí jako Old Shatterhandova Henryovka, možná byste ji měli mít pořád při sobě.

Tak se musí cítit v týmu americké MLS New York Red Bulls, kde i ve svých čtyřiatřiceti letech pálí ostrými někdejší forvard Arsenalu Thierry Henry.

Naposledy se zkušený francouzský fotbalista prosadil ve středečním odpoledním utkání proti Chicagu Fire, které díky jeho parádní trefě (video) podlehlo Newyorčanům 0:1.

Pro Henryho, jenž v zimě krátce hostoval i v Arsenalu, kde prožil svá nejlepší léta kariéry, to byl jubilejní desátý gól ligové sezony (ve 13 zápasech). Na další pět branek přitom Francouz nahrál.

Mimochodem na "henryovku" v levačce francouzské fotbalové legendy nemělo vliv ani žhavé počasí, ve kterém se zápas odehrál - teploměry v New Jersey totiž naměřily až 106 stupňů Farrenheita, tedy přibližně 41 stupňů Celsia.

Ostatně puška Old Shatterhanda (či Kara Ben-Nemsího) sloužila alespoň podle Karala Maye stejně dobře i v arabských pouštích či pampách Jižní Ameriky.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Brusel schválil státní pomoc 525 milionů eur pro německé aerolinky Condor

Evropská komise (EK) dnes schválila státní pomoc v celkovém objemu 525,3 milionu eur (13,5 miliardy Kč) pro německou leteckou společnost Condor. Pomoc zahrnuje 204,1 milionu eur na náhradu škod souvisejících s šířením koronaviru a dalších 321,2 milionu eur na podporu restrukturalizace podniku, která má obnovit jeho životaschopnost. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Komise už Condoru dříve schválila státní pomoc v objemu 550 milionů eur. Druhý nejvyšší soud EU však minulý měsíc toto rozhodnutí anuloval kvůli nedostatečnému odůvodnění souhlasu. EK proto nyní učinila nové rozhodnutí založené na dodatečné analýze škod a zohledňující názor soudu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy