Video: Takhle brání Salvador! Střelce USA Altidora stoper pokousal a ještě mu zatočil bradavkou

David Janeczek David Janeczek
20. 7. 2017 15:40
Velmi netradiční zkušenost zažil během čtvrtfinále Gold Cupu americký útočník Jozy Altidore, kterého stoper Salvadoru Henry Romero bránil opravdu "svědomitě".
Jozy Altidore během letošního Gold Cupu.
Jozy Altidore během letošního Gold Cupu. | Foto: ČTK

Philadelphia - Fotbalisté USA porazili ve čtvrtfinále Gold Cupu Salvador 2:0 a postoupili tak mezi nejlepší čtyři týme Severní a Střední Ameriky. Hvězdný útočník pořadatelské země Jozy Altidore ale měl co dělat, aby ho obránci soupeře nevyprovokovali.

Bývalého útočníka anglického Sunderlandu společně se stoperem Omarem Gonazelezem totiž fotbalisté Salvadoru během zápasu pokousali. Altidorovi dokonce stoper Henry Romero zakroutil bradavkou. 

Rodák z New Jersey se po zápase snažil brát souboje s pětadvacetiletým stoperem s humorem. "Má přítelkyně je na mě a Romera naštvaná. 'Kousat tě a sahat ti na bradavky můžu jen já,' vždy mi říká."

Američané v semifinále narazí na Kostariku, která prošla mezi nejlepší čtyřku po nejtěsnějším vítězství 1:0 nad Panamou. Všechna světová média ale zaujala velmi nečistá hra šestimilionového státu ze Střední Ameriky.

Zápas bez červené karty

"Nikdy se mi něco podobného nestalo, ale musím říct, že mě asi na Zlatém poháru už nic nepřekvapí," pokračoval v dobré náladě Altidore. "Postup do semifinále je skvělý, ale už se soustředíme na Kostariku," dodal útočník.

Přestože byl zápas plný nesportovních momentů, tak kanadský sudí Drew Fischer nevytáhl ani jednu červenou kartu. "Musíš se udržet v klidu. Takové věci se stávají. Asi bych to takhle neměl říkat, ale je to tak," pokračoval současný střelec Toronta.

To americký brankář Tim Howard byl při posuzování podobných zákroků přísnější. "Nejsem si jistý, jestli s tím vedení turnaje něco udělá. Nemůžete nechat bez povšimnutí, když vás protihráč pokouše."

Ovšem točení bradavkou pobavilo i zkušeného brankáře. "Kroucení bradavek by mohlo být povoleno, kousání ale určitě ne."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy