VIDEO Sivokův gól přiblížil Besiktasi postup v EL

15. 2. 2012 10:30
Braga - Besiktas 0:2, Kazaň - Olympiakos 0:1

Moskva - Branka českého reprezentačního stopera Tomáše Sivoka nasměrovala istanbulský Besiktas do 3. kola Evropské ligy. Turecký klub vyhrál v portugalské Braze 2:0 a vytvořil si skvělou pozici do odvety.

Sivok otevřel skóre ve 37. minutě, kdy se prosadil hlavou po rohovém kopu. V té době již hrála Braga, která loni došla až do finále soutěže, sedm minut bez vyloučeného Barbosy, jenž v krátkém časovém intervalu nasbíral dvě žluté karty.

Na konečných 2:0 pro Besiktas pečetil v 58. minutě Portugalec Simao. Sivok odehrál v obraně vítězů celý zápas.

Liga mistrů je zpět. Barca chce zapomenout na trápení
Plzeň trhla český rekord: 280 milionů v Lize mistrů

K postupu má nakročeno také řecký Olympiakos Pireus. V úvodním utkání vyřazovací fáze soutěže totiž dokázal zvítězit těsně 1:0 na půdě Rubinu Kazaň.

Mrazivé ruské počasí přálo jihoevropskému týmu. Klíčové momenty duelu se odehrály až po sedmdesáti odehraných minutách. Hosty poslal do vedení Fuster a poté Olympiakos výrazně podržel střídající brankář Roy Carroll.

Ten musel nastoupit místo maďarské jedničky Megyeriho, který ve vápně zfauloval Karadenize a obdržel červenou kartu. Následný pokutový kop ovšem Carroll svým prvním kontaktem s míčem zlikvidoval. Neúspěšným exekutorem byl Natcho.

Čtyřiatřicetiletý Carroll, bývalý brankář Manchesteru United, nastoupil za Pireus vůbec poprvé. Na konci ledna totiž přestoupil z OFI Kréta.