Video: Šílené. Fanoušci v Durbanu demolovali stadion, připomínal válečnou zónu

Sport Sport
24. 4. 2018 7:37
Příznivci celku Kaizer Chiefs po prohře v semifinále Jihoafrického poháru vtrhli na trávník a ničili, co jim přišlo pod ruku.
Násilí na fotbale v JAR | Video: Youtube.com

Durban - Nechutné scény se odehrály v Durbanu po skončení zápasu semifinále Jihoafrického poháru mezi celkem Kaizer Chiefs a Free State Stars. Hráči hostů se po výhře 2:0 radovali na hřišti jen vteřinu. Pak rychle pochopili, že tady jde o život.

Na trávník totiž vtrhly hordy fanoušků Kaizer Chiefs a fotbalisté obou týmů zahájili úprk do kabin. Rozzuření chuligáni začali ničit televizní vybavení a vše, co jim přišli pod ruku, brutálním způsobem včetně kopanců do hlavy napadli pořadatele…

Jihoafrický fotbalová asociace slíbila ve spolupráci s vládou co nejrychlejší vyšetření události a co nejpřísnější potrestání chuligánů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy