12. 2. 2012 23:50
Madridský klub vyhrál 4:2 a vede o deset bodů
Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Realu Madrid otočili zásluhou hattricku Cristiana Ronalda zápas s Levante a po vítězství 4:2 unikli v čele španělské ligy druhé Barceloně na rozdíl deseti bodů.

Zaragoza zdolala Espaňol Barcelona 2:0 a v domácí soutěži triumfovala poprvé od poloviny října.

Levante je vedle Barcelony jediným týmem, který v této sezoně obral v lize Real o všechny body, a na své slavné vítězství 1:0 ze čtvrtého kola dalo vzpomenout hned v páté minutě.

Na centr z přímého kopu nedosáhl bránící Sergio Ramos, naopak valencijský stoper Gustavo Cabral přesně hlavičkoval do sítě.

Barcelona prohrála v Pamploně a titul jí dál uniká
Real Madrid i Barcelona udržely těsná vedení

Hráči "Bílého baletu" si poté vypracoval drtivý tlak, míč ale posílali mimo tyče a gól Karima Benzemy chybně neplatil pro ofsajd.

Madridský tým proto srovnal až těsně před pauzou; po ruce v pokutovém území následovala druhá žlutá karta pro Vicenteho Iborru a penaltu bezpečně proměnil Cristiano Ronaldo.

Portugalský kanonýr poté pět minut po přestávce tvrdou hlavičkou zvrátil skóre a dalekonosnou ranou sedm minut nato zvýšil na 3:1.

Podívejte se na třetí Ronaldův gól (zdroj: youtube.com) - článek pokračuje pod videem

Ve svém 22. ligovém utkání v sezoně nastřádal už 27 branek a v čele tabulky střelců má před druhým Lionelem Messiho z Barcelony čtyřgólový náskok.

Valencijský celek ještě zápas zdramatizoval brankou Koného, ale ligový lídr odpověděl vzápětí zásluhou Benzemova technického pokusu. Levante v roce 2012 ještě nezvítězilo, přesto zůstává v tabulce zásluhou výborného úvodu sezony čtvrté.

Zaragoza vyhrála po 14 zápasech

Poslední Zaragoza získala na hřišti Espaňolu Barcelona dlouho vzývané vítězství. Trápící se tým čekal na tříbodový zápas od 16. října dlouhých čtrnáct zápasů.

V tom patnáctém však Real nasměroval k výhře v 56. minutě hlavičkou po rohovém kopu Paulo da Silva, na konečných 2:0 pojistil výsledek v nastaveném čase Juan Carlos Pérez.

Valencie v nabitém úvodu měsíce vypadla po výsledcích 1:1 a 0:2 v semifinále domácího poháru s Barcelonou a v lize remizovala se Santanderem a Atlétikem Madrid. Po čtyřech zápasech bez výhry si ale chuť spravila doma proti outsiderovi z Gijónu výsledkem 4:0.

Díky dvěma brankám Jonáse z nastavení, jednomu zásahu Feghouliho a vlastnímu gólu Botíi má Valencie na třetím místě tabulky osmibodový náskok před městským rivalem Levante, stejný počet bodů ztrácí na druhou Barcelonu.

Betis Sevilla - Bilbao 2:1 (10. Castro, 90.+1 Nelson - 23. Martínez), Espaňol Barcelona - Zaragoza 0:2 (56. Da Silva, 90.+2 Juan Carlos), Málaga - Mallorca 3:1 (11. Fernández, 55. Toulalan, 69. Rondón - 4. Pereira), Vallecano - Getafe 2:0 (34. Michu, 64. Costa), Valencie - Gijón 4:0 (90.+1 a 90.+3 Jonás, 33. Feghouli, 73. vlastní Botía), Villarreal - Granada 3:1 (16. Ruben, 64. Valero, 73. vlastní César - 50. López), Real Madrid - Levante 4:2 (45. z pen., 50. a 57. Ronaldo, 66. Benzema - 5. Cabral, 63. Koné).