Příznivci Panathinaikosu neunesli domácí porážku
MŠK Žilina - Spartak Moskva
MŠK Žilina - Spartak Moskva | Foto: Reuters

Praha - Fotbaloví fanoušci v Řecku znovu ukázali svou odvrácenou tvář.

Tvrdé jádro příznivců Panathinaikosu Atény v sobotu neuneslo první letošní domácí porážku svého mužstva na domácí půdě 0:1 od nováčka Olympiakos Volos a po utkání na hráče zaútočilo.

Incidentem se během tohoto týdne bude zabývat disciplinární komise řecké ligy. "Dnes se disciplinární komise sejde a pravděpodobně ve čtvrtek bude následovat disciplinární slyšení, po němž se rozhodne, jaký trest klub dostane," sdělil její mluvčí.

Veselý prožil chvíle hrůzy. Jeho tým napadli chuligáni
U Kremlu se servali fotbaloví fanoušci s policií

Nespokojený pískot se z tribun ozýval už během druhého poločasu, který vyvrcholil inkasovanou brankou v 78. minutě. Po závěrečném hvizdu proniklo několik desítek chuligánů na hrací plochu a házelo po hráčích různé předměty, například mince nebo dělbuchy. Hráči v panice prchali do útrob stadionu, kam už se rozvášněný dav nedostal.

Reakce klubu na skandální chování jejich fanoušků na sebe nenechala dlouho čekat. V pondělí na svou funkci rezignoval prezident Panathinaikosu Nikos Pateras. Aténský celek nyní v polovině sezony ztrácí na vedoucí Olympiakos Pireus pět bodů.