VIDEO Ráno ještě pracoval, večer pak zostudil Slavii

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
1. 9. 2011 10:00
Jakub Jarkovský pomohl k výhře Převýšova dvěma góly
Jakub Jarkovský se stal v Ondrášovka Cupu katem pražské Slavie, z pozice obránce jí vstřelil dva góly
Jakub Jarkovský se stal v Ondrášovka Cupu katem pražské Slavie, z pozice obránce jí vstřelil dva góly | Foto: prevysov.sweb.cz

Převýšov - Přestože byl ještě dopoledne v práci, odpoledne už nastoupil do zápasu 3. kola Ondrášovka Cupu proti Slavii.

Na tom by ještě nebylo nic světoborného, kdyby se šestadvacetiletý fotbalista divizního Převýšova Jakub Jarkovský dvěma góly nepostaral o překvapivou výhru nad prvoligovým týmem.

A navíc ještě z pozice obránce.

Jarkovský, který v juniorských letech hrál za liberecký Slovan, překonal brankáře Kamila Čontofalského po dvou standardních situacích. Nejprve levačkou z bezprostřední blízkosti a poté parádní střelou pravačkou zhruba ze čtrnácti metrů.

A když v závěru utkání stanovil konečný výsledek na 3:0 kapitán Převýšova Ivo Svoboda, který hrával právě za Slavii, východočeská víska byla na nohou.

Čtěte také:
Ostuda Slavie. V poháru ji vyřadil divizní Převýšov
Platil rozdával pokuty. Petrouš musí bodovat v Jablonci

Přestože má Převýšov, který mohl být dosud hrdý především na svého slavného rodáka a fotbalistu Plzně Václava Pilaře, jen 330 obyvatel, senzační výhře přihlíželo 2200 diváků. 

Vesnice nedaleko Chlumce nad Cidlinou se tak může těšit na podzimní osmifinále, které už se hraje na dva zápasy. V něm narazí právě na někdejší Jarkovského tým - tedy Liberec.

Zápas bude pikantní i pro převýšovského trenéra Bohuslava Pilného, který v Liberci působil šest let a v roce 2002 ho jako kapitán dovedl k mistrovskému titulu.

Podívejte se na reportáž ze dne Jakuba Jarkovského

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 44 minutami

Nehoda u Slavkova zastavila provoz na tahu z Brna na Slovensko

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila dnes ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka. Na místě je několik zraněných a zasahuje tam vrtulník. Policie zatím nepotvrdila žádné oběti.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Další zprávy