VIDEO Plzeň dostala tvrdé KO: tučňákem se dá gól nejen slavit, ale i vstřelit!

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
5. 11. 2015 22:26
Rakouský mladík Philipp Schobesberger dvěma góly rozhodl o výhře svého Rapidu Vídeň na půdě plzeňské Viktorky. A především ten druhý byl hodně kuriózní.
Kuriózní branka Philippa Schobesbergera do sítě Plzně

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzně už téměř přišli o šance na postup ze základní skupiny Evropské ligy, když doma ve čtvrtém utkání skupiny E prohrála 1:2 s Rapidem Vídeň. Rakouský celek naopak do play off soutěže poslal dvěma góly mladík Philipp Schobesberger.

Laso by ve čtvrtek večer potřeboval jinak vyhlášený rychlík František Rajtoral na jednadvacetiletý rakouský talent. A i to by mu nejspíše nestačilo. Schobesberger jej větral, jako už dlouho nikdo.

Schobesberger si dělal, co chtěl

Odchovanec Lince mu pláchl poprvé ve třinácté minutě a byla z toho úvodní trefa rakouského celku. O chvíli později se dostal do dalšího brejku, tentokrát ale lob přes Kozáčika do sítě neusměrnil.

Jenže domácím jako kdyby tato varování nestačila, v 77. minutě byl Schobesberger za zády zoufalého Rajtorala znovu. To ale nebylo všechno – rakouský štírek totiž předvedl tváří v tvář Kozáčikovi na hranici vápna ukázkového "oslavného tučňáka".

Kdekdo si mohl říct, že předčasně a určitě to tak neplánoval ani on sám, ale v pádu ještě dokázal míč posunout holení kolem bezmocného brankáře Plzně do sítě a Kozáčik jen s nevěřícným pohledem rozhodil rukama. Věděl, že míč už nedostihne.

Hrdinou i díky kuriózní brance

"To zakončení bylo hodně se štěstím. Jde spíš ale o to, že se do té šance dostali. Byl to do té doby ojedinělý brejk. Soupeř umí přesně takových příležitostí využít, umí prostrčit přihrávku za obranu," řekl po zápase domácí stoper Václav Procházka.

Rapid se dostal tímto kuriózním gólem do vedení 2:1 a to už proti konsternovanému soupeři nepustil. Naopak, Schobesberger měl ještě další dva sólové úniky – při prvním trefil tyč, při druhém jen o decimetry minul dalším lobem plzeňskou branku.

I přesto se stal hrdinou večera a okamžitě i hitem internetu...