VIDEO Ostuda a krev. Fandové Millwallu se rvali vedle dětí!

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
14. 4. 2013 3:27
Příznivci londýnského Millwallu okořenili porážku svého celku v semifinále F.A. Cupu s Wiganem 0:2 a rozpoutali na tribunách ve Wembley peklo.
Video: youtube.com

Londýn – Nejobávanější příznivci na ostrovech o sobě opět dali vědět. A to tak, že pořádně. Příznivci londýnského Millwallu okořenili porážku svého celku v semifinále F.A. Cupu s Wiganem 0:2 a rozpoutali na tribunách ve Wembley peklo. A důvod? Neochota jednoho z příznivců omluvit se za strčení do dítěte jeho rodičům. Místo slova „Sorry“ začaly vzduchem létat pěsti...

„Ten opilý chlap při vracení se na své místo strčil do malého kluka a ten spadl. Jeho rodiče čekali omluvu, ale na tu nedošlo. Ze slovní výměny názorů se postupně stala rvačka,“ popsal webu www.dailymail.co.uk očitý svědek ohnisko následných situací.

Dospělí se rvali, děti brečely

„Došlo k tomu ještě před prvním gólem Wiganu a eskalovalo po jejich druhé brance. Lidé se dovolávali policistů, jenže ty dorazili snad až po půlhodině, a bylo jich pár, dostali pořádně za uši,“ dodal zdroj.

Záběry stanice ESPN, která zápas vysílala, a díky které si tak uřízli ostrovní fanoušci ostudu i za velkou louží, jeho slova potvrzují. Paradoxně tak za agresí fanoušků nestálo dění nepříznivé dění na hřišti. Třicetitisícový kotel pro příznivce Millwallu se během druhého poločasu a především v jeho závěru stal doslova bojištěm.

Diváci u televizních obrazovek mohli vidět zkrvavené obličeje nejagresivnějších rváčů, plačící malou dívku, která vyděšeně sledovala násilí kolem sebe nebo bláznivého (podle ostrovních médií „stupidního“) fanouška, který zbil jednoho z policistů a s vítězoslavným výrazem ve tváři utíkal z bojiště s jeho čepicí pod bundou.

Fotbalová asociace hrozí tvrdými tresty

„Fotbalová asociace (FA) bude spolupracovat s vedením stadionu ve Wembley a metropolitní policií, abychom co nejrychleji identifikovali pomocí kamerového systému všechny pachatele, kteří budou tvrdě potrestáni. Litujeme toho, co se stalo a všem nevinným účastníkům incidentu se omlouváme,“ pronesl generální tajemník FA Alex Horne.

Slova o nevinných účastnících je na místě. Do bitek se totiž rozhodně nezapojili všichni z 30 tisíc příznivců Millwallu na stadionu, drtivá většina se naopak snažila nepokoje uklidnit. „Je to jasné, někdo se snaží zničit to pozitivní, o co se náš klub snaží v poslední době snaží. Budeme spolupracovat s policií, nemůžeme si dovolit, aby bezduchá menšina toto vše podkopala,“ pronesl Andy Ambler, mluvčí fanoušků účastníka druhé nejvyšší anglické soutěže.

Oba manažeři si ničeho nevšimli

„Právě jsem o tom slyšel. Neuvědomuji si, že bych si něčeho všiml během zápasu, takže vám k tomu nyní bohužel neřeknu nic více. Podívám se na televizní záběry a pak se klidně vyjádřím, neříkám, že k ničemu nedošlo, ale já si nic nezaregistroval,“ řekl po zápase manažer Millwallu Kenny Jackett.

„Také jsem si ničeho nevšiml,“ doplnil protějška na tiskové konferenci kouč vítězů Roberto Martinez. „Nechápu, proč se rvou mezi sebou! Neumím to pochopit. Pochopím, když zaútočí na fanoušky soupeřova týmu, i když to neschvaluji, ale tohle? Dělají fotbalu ostudu,“ nechal se slyšet pro radio BBC Five šéf Wiganu Dave Whelan.

„Víte, všichni v našem klubu – od hráčů po předsedu – pracovali tvrdě na tom, abychom se zbavili naší špatné pověsti, máme za sebou spoustu těžkých porážek i zkoušek, které naši fanoušci zvládli. Když vidím ty fotografie, těžko se mi hledají slova,“ dodal Jackett poté, co mu novináři ukázali snímky fotografů, včetně těch, na kterých jsou plačící děti kolem kterých se rvou jejich rodiče.

Millwall? Ostrovní "Klub rváčů"

Příznivci Millwallu mají na ostrovech pověst nejhorších z nejhorších. Důvodem je jejich dřívější chudinský původ. Nejbrutálněji se projevovali v 60. a 70. letech minulého století, kdy vrcholila i jejich nevraživost a krvavé bitky především s fanoušky nenáviděného West Hamu United.

Zásluhou rozsáhlých opatření v Anglii po neštěstí v Hillsborough v roce 1989 střetů přece jen ubylo, pokud ale někteří fanoušci dále vyhledávali násilí, pak právě tvrdé jádro z jižní části Londýna.

Před lety se vysmívali fandům Liverpoolu právě za Hillsborough, několikrát si domluvili bitky mimo stadiony s „Kladiváři“ z West Hamu. I díky omezenému cestování a práci klubu se ale datují poslední potyčky „Klubu rváčů“ do roku 2009. Nyní se opět připomněli...

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy