VIDEO Další ostuda. Fanoušek Newcastlu dal pěstí koni

Sport Sport
15. 4. 2013 9:40
Podívejte se na kuriózní video z víkendového utkání mezi Newcastlem a Southamptonem.
Podívejte se na pěstní úder fanouška Newcastlu, kterým atakoval policejního koně. | Video: Sport

Londýn - Dvě velké kaňky si o víkendu na pečlivě vyžehlené vizáži udělali fanoušci fotbalu na Britských ostrovech.

Po sobotním řádění rowdies Milwallu, kteří se prali před zraky dětí v utkání FA Cupu s Wiganem (podrobnosti a video zde), se následně "ukázali" i fanoušci Newcastlu, které v neděli rozbouřila porážka v derby se Sunderlandem 0:3.

Po skončení zápasu se totiž rozezlení fans United vrhli do ulic před stadionem St. James Park a dostali se do potyček s policií, která ve snaze zabránit střetům s příznivci protivníka do akce musela nasadit i oddíly jízdní policie.

Ani to ovšem nevyvedlo příznivce Newcastlu z míry a jeden z nich dokonce zaútočil na policejního koně pěstí (viz přiložené video) - tak trochu ve stylu Arnolda Schwarzeneggera ve slavné scénce filmu Barbar Conan (viz zde).

Výsledkem fanouškovských nepokojů nakonec bylo 27 zatčených a jeden zraněný policista. Potrefený kůň "Bud" je údajně zcela v pořádku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy