VIDEO Nová finta Němců při trestném kopu? Spíš trapas

Sport youtube.com, Sport
1. 7. 2014 6:49
Zdroj foto: Reuters Zdroj foto: Reuters
Němci se pokusili proti Alžírsku rozhodnout velmi originálně rozehranou standardní situací.
Podívejte se na originálně zahranou standardní situaci v podání Němců | Video: youtube.com

Praha - S naprosto neotřelým způsobem rozehrání standardní situace se vytasili němečtí fotbalisté. Do provedení zapojili i prvky jako přeskok, pád či oběhnutí. Výsledek však vyzněl hodně rozpačitě.

Běžel závěr normální hrací doby osmifinále s Alžírskem, stav skóre stále ukazoval nečekaných 0:0 a Němci se v 88. minutě rozhodli, že zkusí soupeře překvapit netradičním zahráním trestného kopu.

K exekuci zhruba 22 metrů od alžírské brány se postavil početný hlouček hráčů v bilých dresech a pokusil se o nevídanou fintu.

Jako první se rozběhl Schweinsteiger, ovšem míč jen přeskočil a rychle se vracel zpět. Mezitím to vypadalo, že odcentruje Müller, ovšem ten před balonem upadl a také jej nerozehrál. Místo toho si nabíhal za alžírskou obranu. Nakonec standardku rozehrál až Kroos, jenž se obloučkem pokusil vysunout právě Müllera.

Jenže jeho nešikovný pokus zblokovala alžírská zeď a následný reparát Schweinsteigera skončil odpískaným ofsajdem.

Původně zřejmě dobrý nápad nakonec vypadal hodně komicky. Němci si tak museli na rozhodnutí dramatického utkání počkat až do prodloužení.

Více o zápasu čtěte ZDE.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Po požáru domu na Praze 5 skončila jedna žena v nemocnici. Hasiči několik osob evakuovali

Pětašedesátiletá žena skončila v nemocnici po odpoledním požáru bytu ve druhém patře činžovního domu v Praze 5. Nadýchala se zplodin. Z domu muselo být evakuováno několik lidí. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu. Rozsah škody a příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé. 

Hořet začalo krátce po 15:00 v Lidické ulici. "Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů jeden vodní proud vnitřní částí budovy. Během zásahu zachránili čtyři osoby pomocí vyváděcích masek a jednoho psa. Několik osob se evakuovalo před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, poté ještě kontrolovali skrytá ohniska termokamerou. Museli také rozebrat i část stropního podhledu bytu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy