VIDEO Nepochopitelné! Hráč zlomil klečícímu soupeři čelist

Sport Sport
11. 10. 2012 8:30
Cesar Navas v ruské lize zlomil čelist Martinu Jakubkovi, který klečel na zemi
Martin Jakubko z Permu si kvůli zlomené čelisti fotbal dva měsíce nezahraje | Video: youtube.com

Praha - Nepochopitelný zkrat předvedl v minulém kole ruské ligy záložník César Navas z Rubinu Kazaň.

Španělský fotbalista v zápase proti Permu, který Amkar vyhrál 1:0, totiž nesmyslně kopl klečícího protihráče Martina Jakubka do hlavy. Slovenskému útočníkovi tak zlomil čelist.

Do konce utkání zbývalo zhruba dvacet minut, když Jakubko ve vlastním pokutovém území nechtěně přepadnul přes jednoho z hráčů Kazaně. V té chvíli šel jeho směrem právě Navas, který však před klečícím Jakubkem nezastavil, ale ještě navíc jej nesportovně udeřil kolenem do hlavy.

Dvaatřicetiletý slovenský reprezentant tak musel ze střetnutí odstoupit a kvůli operaci zlomené čelisti si na dva měsíce od fotbalu nuceně odpočine. Incident dokonce hodlá řešit právní cestou.

 

Právě se děje

před 27 minutami

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy