reklama
 
 

VIDEO Nejen Kweuke lámal kosti. Nejdrsnější fotbalové fauly

9. 5. 2013 5:00
Podívejte se na přehled nejdrsnějších faulů fotbalové historie | Video: youtube.com
Podívejte se na nejdrsnější fotbalové fauly, při kterých praskaly kosti. Kweukeho zákrok není jediný.

Praha - Zlomené kosti, zpřetrhané šlachy a spousta bolesti. Na fotbalových trávnících to čas od času připomíná řeznické hody.

Důkazem je středeční zákrok sparťanského útočníka Léonarda Kweukeho, který v pohárovém utkání ostrým šlapákem přerazil holenní kost mladoboleslavskému Radku Dosoudilovi. (Na tento faul se můžete podívat ZDE)

My jsme pro vás vybrali sedm podobných faulů, kdy chvilkové zatmění mysli jednoho z hráčů vyústilo ve vážné zranění soupeře. Upozorňujeme ale, že následující ukázky jsou jen pro jedince s obzvlášť silným žaludkem!

Nemusíme chodit příliš daleko. Český brankář Petr Čech po jednom takovém zákroku musí dodnes nosit černou helmu. V říjnu 2006 v utkání s Readingem vyběhnul gólman Chelsea pro míč, který dobíhal Stephen Hunt.

Čech byl u balónu dřív, ale útočník Readingu do souboje stejně vletěl kolenem napřed. Výsledkem byla fraktura lebeční kosti českého gólmana.

VIDEO Takhle Čech k helmě přišel. Dostal kolenem od Hunta

Anglická Premier League je na podobné zákroky zřejmě bohatým nalezištěm. Otřesný obrázek přinesl střet Ryana Shawcrosse ze Stoke City s Aaronem Ramseym z Arsenalu.

Mladý záložník Kanonýrů šel do skluzu a soupeř mu dupnul na pravou nohu. Zlomenina byla viditelná i kamerami.

VIDEO Ramseyho bolestný řev. Shawcross mu zlomil nohu

Kouč Arsenalu Arsene Wenger se tehdy vztekal, protože přišel o dalšího hráče po podobném zákroku. Necelé dva roky před tím totiž málem přišel o nohu Chorvat Eduardo, který za Gunners v té době rovněž hrál.

Nadvakrát mu brutálním faulem zlomil pravačku Martin Taylor z Birminghamu. Lékaři tehdy tvrdili, že ho od amputace dělil jen kousek.

VIDEO Eduardo málem přišel o nohu. Nadvakrát si ji zlomil

Dvojnásobnou smůlu měl také francouzský reprezentant Djibril Cissé. Nohu si zlomil totiž rovnou dvakrát a pokaždé jinou.

Nejprve levou v roce 2004 v dresu Liverpoolu, když se mu po ní "prošel" obránce Blackburnu James McEveley a o dva roky později i pravou při přípravném utkání národního týmu s Čínou. Tam si ale za to mohl do značné míry sám, když upadl a nohu si přisedl.

VIDEO Smolař Cissé. Takhle mu soupeř přerazil nohu

Typickým příkladem šíleného blikance je kung-fu kop německého brankáře Werderu Brémy Tima Wieseho, který v roce 2008 knockoutoval hamburského Ivicu Oliče úderem do hlavy. Gólman dostal překvapivě jen žlutou kartu. Oličovi se naštěstí nic vážného nestalo.

VIDEO Kung-fu kop brankáře Tima Wieseho byl oceněn žlutou

Podobně jako Kweuke, šel do souboje s obráncem Bochumi Mathiasem Conchou v druhé německé lize záložník Macchambes Younga-Mouhani. V jednu chvíli se sice svíjeli oba hráči, zadák Bochumi to ale odnesl frakturou holenní kosti. Tedy stejně jako Dosoudil.

VIDEO Zatmění mozku a zlomená holenní kost fotbalisty

Stopku na deset zápasů si vysloužil opravdu "řeznický" počin záložníka Standardu Lutych Axela Witsela v roce 2009, když přerazil obránci Anderlechtu Marcinu Wasilewskému jak lýtkovou, tak holenní kost. Ten se jen zázrakem uzdravil a vrátil zpátky k fotbalu.

VIDEO Řezník Witsel přeťal soupeři holenní i lýtkovou kost

autoři: Miroslav Harnoch, Antonín Vavrda | 9. 5. 2013 5:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama