VIDEO Jak v Okresním přeboru. Napadený sudí, bitka s diváky

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
8. 10. 2012 11:30
Video z III. třídy na Bruntálsku, kde došlo v zápase Dvorce - Ryžoviště k násilnostem na hřišti i v hledišti.
Z potyčky s diváky museli hostujícího brankáře odtrhávat i domácí hráči | Video: Petr Vojáček

Praha - Nechutné násilnosti poznamenaly utkání nižší soutěže na Bruntálsku.

V zápase III. třídy Dvorce - Ryžoviště nejprve jeden z hostujících hráčů inzultoval rozhodčího, a poté se do domácích diváků pustil ryžovišťský gólman.

Incident je o to nepochopitelnější, že hosté vedli na půdě posledního celku tabulky 3:1.

K mele na hřišti došlo zhruba deset minut před koncem, kdy brankář Ryžoviště otálel s rozehrávkou tak dlouho, až si to k němu namířili další hráči a rozhodčí. Jeden z hráčů hostí poté šťouchnul do soupeře a chvíli nato také povalil sudího, který se jej chystal vyloučit.

Bitka cestou do kabin

Utkání tak bylo předčasně odpískáno, ale násilí tím neskončilo. Skandál pokračoval o chvíli později, když mužstva odcházela do kabin. Hráči hostů se pustili do strkanic s diváky, brankáře dokonce museli z bitky s domácími příznivci odtrhávat.

Podle informací Aktuálně.cz se jiný nesportovní incident objevil mezi oběma týmy už v nedávné minulosti. Zajímavostí také je, že původně nominovaný rozhodčí k duelu vůbec nedorazil, a tak musel být povolán záložní arbitr z místní obce, jenž neměl ani regulérní rozhodcovský dres (nastoupil v reprezentačním dresu Batistuty) a kterého nakonec hosté inzultovali.

Zápas by měl být podle všeho kontumován ve prospěch domácích a vyšetřen disciplinární komisí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie hledá 14letou dívku v Karlových Varech

Policie pátrá po čtrnáctileté Miroslavě Horvátové z Kadaně, která v pátek odešla z hřiště v Karlových Varech poblíž zařízení pro děti v krizové situaci SOS Sluníčko v části Dvory. V jejím pokoji dnes našli dopis, v němž píše o svých problémech a možném sebepoškození. Z tohoto důvodu je dívka v ohrožení života.

Pohřešovaná byla v pondělí 18. října převezena z Chebu do organizace SOS Sluníčko Karlovy Vary - Dvory, která poskytuje alternativní péči dětem, které nemohou vyrůstat ve vlastní rodině. "V pátek 22. října odešla společně s několika dalšími dětmi na dětské hřiště nacházející se u panelových domů v ulici Svatošská. Po chvíli začala z hřiště odcházet, proto se za ní vydala pečovatelka organizace. Ta ji ovšem následně ztratila z dohledu," uvedl karlovarský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Dívka měří přibližně 160 centimetrů, má hnědočerné rovné vlasy po ramena. V době odchodu z dětského hřiště na sobě měla černou koženkovou bundu do pasu, melírované elastické šedobílé tepláky a černobílé sportovní boty. Má výrazné kruhové náušnice.

Policie žádá, aby lidé, kteří získají jakékoli informace o dívce, volali na bezplatnou telefonní linku 158 nebo se obrátili na nejbližší policejní služebnu.

Pátrání policie vyhlásila v systému Dítě v ohrožení. Je to národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte.

Další zprávy