VIDEO Messi zase uchvátil fanoušky, ti vyvolávali jeho jméno

Antonín Vavrda ČTK Antonín Vavrda, ČTK
3. 6. 2012 9:39
Fotbalisté Argentiny porazili v kvalifikaci mistrovství světa Ekvádor hladce 4:0 díky gólům všech čtyř útočných hvězd, které kouč Alejandro Sabella do zápasu nasadil.
Gól útočníka Argentiny Lionela Messiho do sítě Ekvádoru v kvalifikaci o MS | Video: Sport

Buenos Aires - Fotbalisté Argentiny porazili v kvalifikaci mistrovství světa Ekvádor hladce 4:0 díky gólům všech čtyř útočných hvězd, které kouč Alejandro Sabella do zápasu nasadil. A která, že to zářila nejvíce? Ta se jménem Lionel Messi, samozřejmě.

Už během úvodní půlhodiny rozhodli utkání v Buenos Aires Sergio Agüero, Gonzálo Higuaín a právě Lionel Messi. Čtvrt hodiny před koncem uzavřel skóre Ángel di María. Argentina se posunula do čela tabulky jihoamerické zóny CONMEBOL.

Nejlepší fotbalista světa Messi, který býval často kritizován za nevýrazné výkony v reprezentaci, pomalu začíná potlačovat i tyto teze. Ekvádorce v noci na dnešek doháněl jednoduše k šílenství. Zde je jeho summery.

Messi - Gól a tři asistence

20. minuta - přihrávka Di Máriovi, který posílá obloučkem do šance Agüera a útočník Manchesteru City otevřel skóre. O devět minut později zvyšuje Higuaín po Messiho přihrávce na 2:0. 31. minuta - "Messiáš" si bere míč 30 metrů od vlastní branky, proletí s ním přes celé hřiště, narazí si s Higuaínem a gólman Ekvádoru už vykonává známou činnost - vyndavá míč ze své sítě po nechytatelném zakončení kapitána Argentiny - 3:0.

Ještě vám ve výčtu jeden gól chybí? Ale jistě, zde je - 75. minuta, Messi si dělá z obránců soupeře tréninkové kužely, jeho gólové tažení musí nakonec dokončit parádní dorážkou až Di Mária. Ještě se divíte, že nároční fanoušci ze země fotbalem posedlé po zápase vyvolávali Messiho jméno?

Po zápase chválil "Messiáš" spoluhráče

Vy možná nikoliv, samotný čtyřiadvacetiletý fotbalový Bůh ano. "Vždycky se snažíme fanoušky vtáhnout do hry a dneska to bylo impozantní. Musíme takhle jednotně pokračovat až do konce," pochválil po zápase především vlastní spoluhráče. Tak jak se na kapitána týmu sluší a patří. Co na tom, že sám zaznamenal 23. reprezentační gól v 69. zápase v modrobílém dresu?

A ještě něco pro milovníky čísel: Messi v kvalifikaci o MS 2014 zaznamenal už třetí branku v pátém duelu, k tomu přidal čtyři asistence. Byl tak u sedmi branek týmu z jedenácti, které Argentina zatím v boji o světový šampionát v zemi největšího rivala vstřelila. Kdepak, žádné reprezentační trápení, rodák z Rosaria začíná být neudržitelný už i v národním dresu...