VIDEO Létající Rosický a další obrození čeští kanonýři

Povedenou sobotu zažili ve dvou nejprestižnějších fotbalových soutěžích čeští reprezentanti. Nebývá tak obvyklé, aby hned čtyři skórovali, navíc všechny branky byly s ohledem na konečné výsledky zápasů důležité, ne-li přímo klíčové.
Jako první se z českých reprezentantů prosadil Tomáš Rosický. Reprezentační kapitán se prosadil po krásné kombinaci s Giroudem a oblíbeném dloubáčku proti gólmanu Sunderlandu Mannonemu ve 42. minutě, čímž zvyšoval v tu chvíli na 3:0. Arsenal nakonec vyhrál 4:1.
Rosický si po svém prvním ligovém gólu v letošní sezóně vysloužil pochvalu od kouče Arséna Wengera. "Tomáš opět předvedl svoje umění a to, jak je pro nás důležitý. Stejně jako Giroud, o kterém mnozí neustále pochybují. Jsem rád, jak jsme zápas po souboji s Bayernem v Lize mistrů dneska zvládli," pronesl zkušený Francouz.
Ještě důležitější byla trefa Matěje Vydry, který nastoupil do zápasu mezi West Bromwich Albion a Fulhamem až v 75. minutě za stavu 0:1 z pohledu domácích. Jenže už o jedenáct minut později se skvěle zorientoval v pokutovém území a dorážkou vyrovnal na konečných 1:1.
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
23. 2. 2014 6:00
Podívejte se na galerii a videa ze sobotních zápasů v Anglii a Německu, ve kterých zářili čeští fotbalisté.

Podívejte se na galerii a videa ze sobotních zápasů v Anglii a Německu, ve kterých zářili čeští fotbalisté. Hned čtyři se střelecky prosadili, gólman Petr Čech si pak připsal další důležitou ligovou nulu. Nechybí ani ohlasy.