VIDEO Kompany bude za ´faul´ proti United 4 zápasy stát

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
10. 1. 2012 17:15
Kompany byl vyloučen už ve 12. minutě nedělního derby
Vincent Kompany byl vyloučen už ve 12. minutě nedělního derby s United v FA Cupu | Foto: Reuters

Londýn - "Vždyť to vůbec nebyl faul, podáme odvolání, které musí být na tři sta procent uznáno," rozčiloval se po nedělním zápase 3. kola anglického FA Cupu mezi Manchesterem City a Manchesterem United (2:3) italský trenér domácího týmu Roberto Mancini.

Ve 12. minutě šel kapitán City Vincent Kompany oběma nohama do skluzu při snaze vypíchnout míč před záložníkem soupeře Nanim. To se mu také povedlo, ale přestože se Naniho ani nedotkl, za nebezpečnou hru ho sudí Chris Foy vyloučil.

Fotbalová asociace však na úterním zasedání slova sebejistého Manciniho nepotvrdila. Citizens se svým odvoláním neuspěli a pětadvacetiletý belgický obránce si za vyloučení bude muset odpykat čtyřzápasový trest.

Chybět tak bude v obou zápasech semifinále Carling Cupu proti Liverpoolu i v ligových zápasech s Wiganem a Tottenhamem.

United v FA Cupu vyřadili oslabené City. Zářil Rooney

"K standardnímu třízápasovému trestu dostal navíc jedno utkání za to, že jde o Kompanyho druhé vyloučení v sezoně," uvedla v prohlášení Fotbalová asociace.

Citizens tak utrpěli další ránu. Tou první byla první letošní porážka na Etihad Stadium. United totiž do poločasu přesilovky využili a dostali se do vedení 3:0, a i když Citizens ve druhé půli zápas zdramatizovali, z postupu do dalšího kola se radoval městský rival.

United se tak povedlo odčinit debakl 1:6 z podzimního vzájemného zápasu v Premier League na svém hřišti. Ve 4. kole čeká United další zajímavý souboj na hřišti Liverpoolu.

Podívejte se na souboj, po němž byl Kompany vyloučen (zdroj: rutube.ru)