10. 12. 2018 7:23
O vítězství River Plate v argentinském finále Poháru osvoboditelů definitivně rozhodla trefa do sítě Bocy Juniors v nastaveném čase prodloužení.
Gonzalo Martinez z River Plate, autor posledního gólu finále, se raduje s trofejí pro vítěze Poháru osvoboditelů | Foto: Reuters

První utkání na půdě Bocy skončilo 2:2, odveta se po výtržnostech fanoušků hrála v Madridu na stadionu Realu. Proto neplatilo pravidlo o gólech vstřeleném na hřišti soupeře, a tak se po remíze 1:1 prodlužovalo.

Na začátku prodloužení byl po druhé žluté kartě vyloučen záložník Bocy Wilmar Barrios a ve 109. minutě ranou zpoza šestnáctky Juan Quintero poslal River Plate do vedení 2:1.

Třetí gól pak Boca inkasovala v nastaveném čase do prázdné branky, kdy se na roh vydal do vápna River Plate i brankář Esteban Andrada. Dostal se dokonce do souboje s kolegou, ten byl však úspěšnější, míč vyboxoval a při rychlém brejku už se Andrada neměl šanci se vrátit. Po úprku přes celé hřiště trefil snadno prázdnou branku Gonzalo Martinez a o vítězi jihomaerické obdoby Ligy mistrů bylo definitivně jasno.