VIDEO Kagawa vstřelil další parádní gól. Co na to Ferguson?

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
23. 5. 2012 20:00
Šindži Kagawa (vpravo)
Šindži Kagawa (vpravo) | Foto: Reuters

Fukuroi - Fotbalisté Japonska zvítězili ve středečním přátelském zápase proti Ázerbájdžánu 2:0, o což se prvním gólem postarala největší hvězda domácího výběru - ofenzivní záložník Dortmundu Šindži Kagawa.

Třiadvacetiletá vycházející kometa si přebrala ve 42. minutě na rohu pokutového území kolmici ze středu pole, míč si poté před malým vápnem zasekla, díky čemuž kolem něj obránce hostí jen proletěl na zadku, a Kagawa poté technickou střelou poslal míč nechytatelně ke vzdálenější tyči.

Japonci si pojistili ve druhém poločase býhru zásluhou gólu Okazakiho, přesto byl tamní komentátor ještě dlouho po zápase unešen z toho, co dvojnásobný německý šampion předvedl.

A nebyl sám. Možná Kagawův kousek uchvátil i manažera Manchesteru United Sira Alexe Fergusona, který už dříve prohlásil, že o mladého Japonce stojí.

Má to však jeden háček. Dortmund za svůj největší klenot požaduje dvacet milionů eur.