VIDEO Kadlec dal gól Barceloně, Leverkusen ale prohrál

14. 2. 2012 22:50
LM: Leverkusen - Barcelona 1:3, Lyon - APOEL 1:0
Michal Kadlec vyrovnal proti Barceloně na 1:1.
Michal Kadlec vyrovnal proti Barceloně na 1:1. | Foto: Reuters

Leverkusen - Fotbalisté Barcelony vykročili úspěšně za obhajobou triumfu v milionářské Lize mistrů. Katalánci vyhráli v úvodním duelu osmifinále na půdě německého Leverkusenu 3:1.

Domácímu Bayeru nepomohl ani gól českého obránce Michala Kadlece, který ve druhém poločase vyrovnával na 1:1. Barcelona totiž dokázala strhnout vítězství na svou stranu.

Evropská liga: Sivokův gól přiblížil Besiktasi postup
Liga mistrů je zpět. Barca chce zapomenout na trápení

Dvěma góly se blýskl chilský útočník Alexis Sánchez, výsledek pak pečetil v závěrečných minutách dorážkou Lionel Messi.

Právě se slavným Argentincem si Kadlec po utkání vyměnil dres. "Dát branku Barceloně pro mě má obrovskou cenu. Kdyby mi to někdo řekl před zápasem, řekl bych mu, že nemá všech pět pohromadě. Ale je škoda, že nám gól nepomohl k vítězství," řekl po utkání německé televizi český reprezentant.

Barca chtěla na půdě Champions League napravit sérii zaváhání z domácí soutěže, ve které už ztrácí propastných deset bodů na vedoucí Real Madrid.

V Německu začala svým typickým kombinačním fotbalem a vytrvale hledala cestičky k brance Leverkusenu. Domácí prakticky rezignovali na jakýkoli útok.

V obraně fungovali dobře prakticky celou první půli, jakmile však přišla čtyři minuty před přestávkou chyba, Barcelona ji dokonale využila. Kadlec podpořil útok, odkryl svou levou stranu, Messi posunul na Sánchéze a ten skóroval mezi nohama brankáře Lena.

Do druhého poločasu vlétl Bayer s o poznání větší ofenzivní chutí a změna taktiky se mu brzy vyplatila. V 52. minutě si Kadlec naběhl na přesný centr a Valdéz proti jeho hlavičce neměl šanci. Český bek vstřelil svůj první gól v Lize mistrů.

Radost domácích ovšem trvala jen tři minuty. Fábregas našel Sáncheze, ten udělal kličku gólmanovi a zakončil do prázdné branky.

Pak zvonily na obou stranách tyče. Nejprve trefil konstrukci branky domácí Castro, poté hostující Messi. Držitel Zlatého míče se gólu přece jen dočkal v 88. minutě, kdy se prosadil po akci Daniho Alvése.

Ve druhém dnešním utkání porazil francouzský Lyon na svém hřišti kyperský APOEL Nikósie nejtěsnějším výsledkem 1:0. Rozhodující branku vstřelil v 58. minutě utkání dvacetiletý útočník Alexandre Lacazette, který v sestavě překvapivě dostal přednost před Bafetimbi Gomisem.