VIDEO Juventus vládne i díky parádě Balotelliho klonu

19. 1. 2013 23:55
Parádní gól Paula Pogby z Juventusu do sítě Udinese | Video: Sport

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín deklasovali Udine na svém hřišti 4:0 a upevnili si první místo v italské lize.

Obhájce titulu přerušil dvouzápasovou sérii bez výhry a po 21 kolech soutěže vede tabulku o pět bodů před Laziem Řím, které zachránilo v Palermu remízu 2:2. Třetí Neapol má k dobru nedělní zápas s pátou Fiorentinou.

Mladík Pogba řídil demolici Udine

Juventus poslal do vedení čtyři minuty před přestávkou Francouz Pogba. Talentovaný záložník, který se vizáží i gesty podobá potížistovi Mariu Balotellimu, přidal v 66. minutě druhý zásah z další povedené dalekonosné rány.

V závěrečných dvaceti minutých ještě zvýraznili vedení "Staré dámy" Černohorec Vučinič a střídající Matri. Udine prohrálo poprvé od loňského listopadu.

Vyhrálo také druhé Lazio

Laziu v Palermu zařídil náskok po deseti minutách Floccari, domácí však po přestávce otočili skóre, když se mezi 70. a 71. minutou prosadili Rios a Dybala.

Římané, za které odehrál posledních deset minut český útočník Libor Kozák, nakonec pátou porážku v sezoně odvrátili. V 84. minutě proměnil penaltu Brazilec Hernanes.