VIDEO Jubilant Ronaldo: Mé góly jsou pro Eusébia

7. 1. 2014 11:25
Cristiano Ronaldo v pondělí vstřelil 400. gól v kariéře a své dva zásahy za Real Madrid v utkání s Vigem věnoval v neděli zesnulému krajanovi Eusébiovi.

Madrid - Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo v pondělí vstřelil 400. gól v kariéře a své dva zásahy za Real Madrid v utkání španělské ligy s Celtou Vigo (3:0) věnoval v neděli zesnulému krajanovi Eusébiovi.

Osmadvacetiletý kanonýr se také rozhodl, že příští pondělí navštíví galavečer FIFA, kde bude hlavním favoritem na zisk Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu roku 2013.

Ronaldo: Eusébio je pro mě legendou

"Góly jsou pro Eusébia. Byl jsem si s ním velmi blízký a hodně mi pomohl. Je pro mě legendou. Neděle byla smutným dnem," uvedl po utkání Ronaldo. "Oceňuji, jaký hold mu vzdal stadion i celé Španělsko. Je velmi důležité cítit vřelost Španělska a zbytku světa," doplnil kapitán portugalské reprezentace.

Proti Celtě se poprvé trefil v 82. minutě, ve třetí minutě nastavení pak uzavřel skóre jubilejním 400. gólem - 230 jich dal za Real, 118 za Manchester United, pět za Sporting Lisabon a 47 za národní tým. Ofenzivní hvězda potřebovala k dosažení této mety 653 zápasů, branku dala 109 různým týmům a na 87 různých stadionech. Hned 332 zásahů docílil Ronaldo uvnitř pokutového území.

Na galavečer nakonec půjde

Rodák z Funchalu se také rozhodl navštívit galavečer FIFA v Curychu. Dosud uvažoval, že se pondělního ceremoniálu nezúčastní. K tomu ho přimělo listopadové vyjádření šéfa FIFA Seppa Blattera, jenž Ronalda zesměšňoval a označil za generála na hřišti.

"Mohu říct pouze to, že jdu na galavečer," prohlásil stručně Ronaldo, který má velkou šanci získat podruhé Zlatý míč. Vítěz ankety z roku 2008 je favorizován před dalšími finalisty Franckem Ribérym a Lionelem Messim.