VIDEO Jiráček prvními góly v Bundeslize zařídil výhru

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
10. 2. 2012 22:30
Wolfsburg - Freiburg 3:2 (2:2)

Wolfsburg - Petr Jiráček dvěma premiérovými góly v Bundeslize rozhodl v předehrávce 21. kola o výhře Wolfsburgu nad Freiburgem 3:2.

Jiráček, který ve Wolfsburgu plní roli defenzivního záložníka, otevřel skóre už v 5. minutě, když se k němu po rohu odrazil míč na zadní tyč a křížnou střelou překonal brankáře Baumanna.

O sedm minut později však vyrovnal Flum. A přestože se "Vlci" dostali zásluhou Schäfera ve 14. minutě opět do vedení, ještě do poločasu vyrovnal Caliguri.

Čtěte také:
Bayern získal z Basileje švýcarského mladíka Shaqiriho

V samotném závěru první půle navíc Jiráček zachránil domácí tým od třetího gólu, když vykopával míč z brankové čáry.

Těsně po hodině hry přišla další Jiráčkova chvíle, když po přihrávce kapitána Makota Hasebeho vystřelil zpoza velkého vápna a po tečované střele rozhodl o výhře Wolfsburgu.

Podívejte se na oba Jiráčkovy góly (zdroj: youtube.com)

Wolfsburg se díky ní posunul na osmé místo tabulky, naopak Freiburg, v jehož sestavě chyběl zraněný český obránce Pavel Krmaš, zůstává poslední. 

Výsledek:

Wolfsburg - Freiburg 3:2 (5. a 61. Jiráček, 14. Schäfer - 12. Flum, 38. Caligiuri).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy