VIDEO Jak se smyslů zbavený Totti mstil Interu za výhru

7. 5. 2010 16:10
Podívejte, jak Totti brutálně fauloval Balotelliho
Francesco Totti se přihlásil o další tučnou pokutu
Francesco Totti se přihlásil o další tučnou pokutu | Foto: Reuters

Praha - "Ten se snad zbláznil," napadne nestranného fotbalového fanouška při pohledu na záběry z 88. minuty finále Italského poháru, ve kterém zkušený kapitán AS Řím Francesco Totti zezadu brutálně fauluje útočníka Interu Milán Maria Balotelliho.

Jak jinak si totiž vysvětlit zákrok, do kterého šel Totti s jednoznačným úmyslem svého protihráče zranit.

"Za Franceska se omlouvám. Musíte však pochopit, že šlo o faul z frustrace, která v něm za stavu 0:1 převládla," zdůvodnil Tottiho blikanec trenér AS Claudio Ranieri po zápase.

Inter zdolal ve finále Poháru AS Řím a má první trofej
Mourinho si zase otevřel pusu. AS Řím zvažuje žalobu

Tottiho muselo vedle toho, že jeho tým s nenáviděným soupeřem prohrává, frustrovat i to, že do zápasu vstoupil netradičně až jako střídající hráč.

Balotelli: Neunesl, že nejlepším útočníkem není on, ale já

"Samozřejmě, že to, co jsem udělal, bylo špatně. Ale aby naprostý zelenáč, i když velmi talentovaný, neustále urážel moje fanoušky, Řím a říkal mi, že jsem odepsaný, to je trochu moc," vzpomněl Totti předchozí ligový zápas na San Siru.

Mario Balotelli proměňuje pokutový kop proti AS Řím
Mario Balotelli proměňuje pokutový kop proti AS Řím | Foto: Reuters

Balotelli však jeho slova nepřijal. "Řekl mi negře. Ale chápu, proč do mě zajel. Býval totiž nejlepším útočníkem, ale teď jsem nejlepší já," opáčil devatenáctiletý mladík.

U disciplinární komise přitíží Tottimu i fakt, že nešlo o jeho první prohřešek v sezoně proti slušným mravům. Po dubnovém derby s Laziem dostal pokutu půl milionu korun za to, že směrem k fanouškům soupeře ukazoval nevkusná gesta.

Podle Balotelliho agenta by měl Totti dostat tvrdý trest. "Pokud si to skutečně naplánoval, tak by si neměl půl roku zahrát," uvedl Mino Raiola.

Fanoušci AS znepříjemňovali Interu život už před zápasem

Jenže chování velezkušeného italského záložníka se nedá vytrhávat z kontextu celého zápasu. Bylo to jen vyvrcholení toho, co se před zápasem na Olympijském stadionu v Římě a v jeho průběhu dělo.

Inter totiž dvě kola před koncem italské ligy vede o dva body právě před Římany, což dalo středečnímu pohárovému finále o to větší náboj.

Podívejte se na inkriminovaný faul Tottiho na Balotelliho

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Olej do ohně pak v neděli přilili fanoušci římského Lazia, kteří ve vzájemném ligovém zápase s Interem (rovněž na Olympijském stadionu) fandili po celý zápas svému soupeři, jen aby se nedostal do čela úhlavní rival z AS. A Inter i proto vyhrál 2:0.

V noci před středečním pohárovým finále proto rozpoutali fanoušci AS peklo před hotelem, kde byla ubytována výprava Interu. Snažili se narušit koncentraci hráčů Interu tím, že po celou noc před hotelem rámusili. Jen aby se Mourinhovi svěřenci nevyspali.

Nenávistné římské publikum pak v samotném zápasu ztěžovalo hráčům Interu koncentraci tím, že jim svítilo do očí laserovými paprsky.

Vedle gólu 'vyvolal' peklo i rozhodčí

O to víc pak římské tifosi nastartovala 40. minuta, když argentinský útočník Interu Diego Milito vstřelil jedinou branku utkání, díky níž Neraazzurri získali svou první trofej v sezoně.

Wesley Sneijder (vlevo) a Diego Milito
Wesley Sneijder (vlevo) a Diego Milito | Foto: Reuters

Nutno však přiznat, že velkou roli ve fotbalové 'válce' sehrál i hlavní rozhodčí Rizzoli, který několik brutálních zákroků velkoryse přehlédl nebo ocenil jen napomenutím.

Jak jinak si totiž vysvětlit zákrok obránce AS Philippeho Mexese, který za úder pěstí do žeber vyhlášeného provokatéra Marka Materazziho uviděl od Rizzoliho jen žlutou kartu.

Na druhou stranu však pozadu nezůstali ani hráči Interu, kteří ve druhém poločase neustále polehávali a nechali se ošetřovat, čímž si vynucovali neustálé přerušování hry. I kvůli tomu se hrálo celkem o deset minut více než předepsanou hodinu a půl.