4. 12. 2011 15:30
Hubník si gól vsítil v sobotu v Kaiserslauternu
Hubníkova Hertha nakonec v Kaiserslauternu remizovala 1:1
Hubníkova Hertha nakonec v Kaiserslauternu remizovala 1:1 | Foto: Reuters

Kaiserslautern - Běžela šestá minuta sobotního zápasu Bundesligy mezi Kaiserslauternem a Herthou Berlín. Z pravé strany přilétl do pokutového území Herthy centr a český reprezentační obránce Roman Hubník hlavičkou poslal míč přesně do šibenice.

Parádní kousek, řeklo by se. Jenže obránce Herthy hlavičkoval do vlastní branky.

Hubník se totiž nedohodl s brankářem Thomasem Kraftem, položil se do centru a při snaze odvrátit míč do bezpečí se trefil přesně pod břevno Kraftovy brány.

"Byla to smůla. Chtěl jsem to u bližší tyče vyčistit, ale míč letěl ve větru a dešti šíleně a já ho nešťastně trefil," popsal Hubník agentuře DPA kuriózní situaci.

Bayern využil remízy Dortmundu s Gladbachem a je v čele

Pro Hubníka měl pochopení i Kraft. "Krásná branka, bohužel do špatné brány. Jinak by to mohl být gól měsíce," smál se brankář Herthy. "Bohužel je v těchto podmínkách velmi těžké míč odhadnout," hájil Hubníka i trenér Markus Babbel.

Nováček soutěže však ve 14. minutě zásluhou Brazilce Raffaela vyrovnal, a zápas dvou týmu ze spodní poloviny tabulky tak skončil 1:1.

Podívejte se na sestřih z celého zápasu (Hubníkův gól od času 0:45 - zdroj: rutube.ru)