7. 3. 2011 13:15
Manchester prohrál ve šlágru kola v Liverpoolu 1:3
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Liverpool - Fotbalisté Manchesteru United utpěli v nedělním šlágru 29. kola Premier League v Liverpoolu dvě bolestivé rány.

Nejenže v duelu obou historicky nejlepších týmů anglické nejvyšší soutěže prohráli 1:3, navíc na delší dobu přišli o portugalského krajního záložníka Naniho.

Ten by podle klubového webu měl chybět trenérovi Alexi Fergusonovi až několik týdnů.

Liverpool díky hattricku Kuijta zdolal vedoucí United

Pět centimetrů hlubokou tržnou ránu na levém koleni mu v souboji u pomezní čáry přivodil těsně před poločasem obránce Liverpoolu Jamie Carragher, za což mu byla udělena žlutá karta.

Nani se sice v první chvíli zvedl a dožadoval se u hlavního rozhodčího Phila Dowda, aby byl Carragher vyloučen, pak se ale svalil k zemi a po ošetření byl na nosítkách odnesen do kabin.

Sudí Dowd to v závěru prvního poločasu neměl vůbec jednoduché. V páté minutě nastavení si brazilský obránce Manchesteru podobným způsobem vyšlápl na svého krajana v dresu Liverpoolu Lucase, jehož šel pomstít obránce Martin Škrtel. I poté se na hřišti strhla mela.

Podívejte se na záznam Carragherova zákroku na Naniho

Ještě před poločasem byl Nani vystřídán mexickým útočníkem Javierem Hernándezem, který v nastaveném čase zaznamenal čestný úspěch hostů.

Už však jen upravil skóre poté, co nizozemský útočník Liverpoolu Dirk Kuijt zaznamenal hattrick. Ke druhému gólu mu výrazně pomohl právě Nani, který od penaltového puntíku hlavičkoval ke své brance a pro Kuijta nebyl problém skórovat hlavou z malého vápna do odkryté brány.

Manchester tak nevyužil šance zvýšit devět kol před koncem soutěže svůj náskok na čele tabulky. Na druhý Arsenal má náskok tří bodů, Gunners však mají k dobru jeden zápas.