VIDEO Greenpeace překvapili i Ancelottiho

Sport Sport
10. 12. 2013 12:56
Aktivisté Greenpeace se předvedli na tiskové konferenci před utkáním Ligy mistrů mezi Kodaní a Realem Madrid.
Greenpeace narušili tiskovou konferenci před utkáním mezi Kodaní a Realem Madrid | Video: youtube.com

Kodaň - Aktivisté z ekologického hnutí Greenpeace nedají energetickému gigantu Gazpromu spát.

Po narušení utkání mezi Basilejí a Schalke na začátku tohoto ročníku Ligy mistrů (více zde) se předvedli i před posledními zápasy prestižní soutěže, konkrétně duelem mezi Kodaní a Realem Madrid

Tentokrát ale místo spektáklu pro celý stadion využili tiskové konference "Bílého baletu", na které seděli před novináři obránce Pepé a trenér Carlo Ancelotti.

Uprostřed jejich tiskovky se totiž najednou rozvinulo za oběma muži plátno s nápisem "zachraňte Arktidu, ukažte Gazpromu červenou". I když brzy pořadatelé plátno zabalili, médiím celý obrázek pochopitelně neunikl, a tudíž si jej můžete prohlédnout i na přiloženém videu.

Greenpeace jsou Gazpromu v patách kvůli ropným vrtům v Arktidě, při kterých údajně dochází k obrovským únikům této suroviny přímo do moře. Současně také protestují proti zatčení některých svých členů.

Krom Basileje a Kodaně se při sportu Greenpeace ukázali také v Praze, kde při utkání mezi Lvem Praha a Avangardem Omsk (více zde).

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 6 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy