8. 4. 2011 15:55
Příznivec Kyjeva neunesl vyloučení Ševčenka v EL
Červená karta - ilustrační foto.
Červená karta - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kyjev - Nizozemský rozhodčí Björn Kuipers namíchl fotbalisty i fanoušky Dynama Kyjev, když v úvodním čtvrtfinálovém utkání Evropské ligy s Bragou vyloučil slavného útočníka Andreje Ševčenka.

Jeden z diváků si na sedmatřicetiletém sudím po zápase vylil zlost, když k němu při odchodu do šaten přiběhl zezadu a nakopl ho.

V Evropské lize vše směřuje k pyrenejskému semifinále

Někdejší držitel Zlatého míče Ševčenko přišel do hry v úvodu druhého poločasu s cílem zlomit nerozhodný stav 1:1. Na trávníku však dlouho nepobyl. V 53. minutě dostal žlutou kartu za faul a v 62. minutě uviděl další za střelu po odpískání ofsajdu a byl vyloučen.

Ševčenko se po zápase bránil, že neslyšel píšťalku. "Jak jsem mohl slyšet hvízdnutí? Bylo to v zápalu boje. Brankář na střelu reagoval, ani on píšťalku neslyšel," zlobila se bývalá hvězda AC Milán. "První žlutou kartu jsem dostal za souboj, do kterého jsme šli oba a nikdo z nás nehrál hrubě. A pak přišla druhá žlutá...," stěžoval si Ševčenko po zápas, který skončil 1:1.