12. 9. 2011 9:30
Fanoušci chtěli odvolání Petrouše a Platila

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Jablonec nad Nisou - Rozhodčí Zelinka toho při debaklu Slavie 0:4 v Jablonci naběhal více než klíčový slávistický útočník Pospěch.

Ten sice celý týden netrénoval kvůli zdravotním problémům a nastoupil s ortézou, ale jeho smutný výkon ukazoval výstižně, jak málo sešívaní bojovali v nedělním ligovém utkání za svého trenéra Michala Petrouše.

Po hanbě v Ondrášovka Cupu a prohře 0:3 v divizním Převýšově vyhrožovalo vedení Slavie průvanem v realizačním týmu, pokud mužstvo prohraje v Jablonci.

Na krok líných bylo víc fotbalistů v červenobílých dresech, na něž jejich fanoušci rozzuřeně křičeli: "My chceme Slavii!"

Lafata zničil i Slavii. Vyhodí Sešívaní Petrouše?
VIDEO Ráno ještě pracoval, večer pak zostudil Slavii

A přidali: "My jsme Slavie, vy nejste nic!" A zdálo se, že pokřik nesměřuje jako jindy k fanouškům soupeře.

Ze sešívaného sektoru se také ozvalo: "Petrouš ven!". A za pár minut: "Platil ven!".

Po utkání zablokovalo několik desítek fanoušků autobus Slavie, sedli si před něj a čekali na hráče. A ostře jim vyčetli, jak hodně je zklamali.

Někteří slávisté nevědí, že se musí běhat

Jarní spasitel Slavie Petrouš k pseudovýkonu některých svých svěřenců řekl:  "Nechápu, proč bychom jim měli opakovat takovou základní věc, aby běhali. A že jen fotbalovostí se všechno uhrát nedá."

Stanislav Vlček.
Stanislav Vlček. | Foto: Aktuálně.cz

Petrouš odmítl prozradit, s kým byl na Střelnici nespokojený. Bojovnost, zarputilo a nasazení mu však scházely u více slávistů.

"Hodně nám chybí všichni čtyři hráči, kteří odešli," uvedl Petrouš. Kisel, Vaniak, Čelůstka a Milan Černý patřili podle něj mezi rvavé typy, schopné strhnout ostatní.

"Situace se změní, jedině když zlepšíme přístup a nasazení. A naši hráči budou ochotní udělat dva tři kroky navíc," dodal trenér.

Zklamání čišelo po jablonecké ostudě i z nejzkušenějšího slávisty, pamětníka postupu do základní skupiny Ligy mistrů z před čtyř let - pětatřicetiletého Stanislava Vlčka.

"Je to debakl. Ve dvou posledních zápasech jsme dostali sedm gólů," posteskl si.

Seděli u videa zbytečně. Dělali stejné kiksy jako Baník

Slávisté rozebírali video z předchozího domácího utkání Jablonce, v němž znectil Ostravu 4:0. Přesto si odváželi stejně potupnou ´nakládačku´.

David Lafata dal Slavii dva góly.
David Lafata dal Slavii dva góly. | Foto: ČTK

"Říkali jsme si, že nesmíme nechat jabloneckým hráčům tolik místa jako Ostrava. Ale udělali jsme stejně velké chyby jako Baník," prohlásil Vlček.

Lafata a Kovařík neměli při druhém a třetím gólu Jablonce kolem sebe vůbec nikoho a mohli se brankáře Čontofalského v klidu zeptat: "Kam to chceš, chlapče?"

"Procházíme těžkým obdobím, nedaří se nám nic," upozornil Vlček.

Sám ´zazdil´ největší šanci Slavie. Za stavu 2:0 pro domácí minul jabloneckou branku asi ze 13 metrů. Stál přitom naproti středu Špitovy ´svatyně´ a nikdo ho neobtěžoval.

Frejlacha si diváci všimli, až když dostal žlutou

Ale alespoň na sebe upozornil svým pohybem. Zato střídajícího Frejlacha si diváci všimli až v 67. minutě - poté, co inkasoval žlutou kartu za hrubý skluz na protihráče.

Petr Pavlík ve skluzu
Petr Pavlík ve skluzu | Foto: ČTK

Na hřiště přišel na začátku druhé půle za zraněného Petra Jandu.

Petrouš musel propadat bezmoci rovněž v momentě, kdy Trubila ještě v prvním poločase nedokázal na pět metrů hodit aut Lukáši Jarolímovi a založil rychlý kontr Jablonce.

Jarolím se na něj pak dlouho vyčítavě díval místo toho, aby ´makal´ zpátky  a hasil požár, rozhořívající se na obranné polovině svého mužstva.

A posledních deset minut koulel Jablonec se slávisty posměšné bago.

Vedro bylo děsné. Ale Komňackého to neoblomilo

Hlavně v první půli poznamenalo utkání velké vedro. Jablonecký trenér František Komňacký ho jako omluvu pro své ´ovečky´ nebral.

František Komňacký
František Komňacký | Foto: Aktuálně.cz

"Po prvním poločase jsme sice vedli 1:0, ale zápas se mně nelíbil. Vyčítal jsem hráčům, že jsou shnilí, pomalí a chybí jim aktivita a nasazení," konstatoval Komňacký.

"Kovaříkovi jsem říkal, ať už z toho stínu vyleze, nebo si pro něj dojdu,"  poznamenal Komňacký. V jednu chvíli se 15 borců z obou mužstev ukrývalo při akci Jablonce ve stínu, zakrývajícím milosrdně asi třetinu trávníku.

Na zbylých dvou, prosluněných třetinách se jich ploužilo pět.

"Na utkání jsme se připravovali čtrnáct dní a trénovaní fotbalisté ho musí zvládnout, ať je dvacet pět nebo dvacet osm stupňů. A ne se v prvním poločase šetřit na konec zápasu," vysvětlil jablonecký kouč.