12. 9. 2011 9:30
Fanoušci chtěli odvolání Petrouše a Platila

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Jablonec nad Nisou - Rozhodčí Zelinka toho při debaklu Slavie 0:4 v Jablonci naběhal více než klíčový slávistický útočník Pospěch.

Ten sice celý týden netrénoval kvůli zdravotním problémům a nastoupil s ortézou, ale jeho smutný výkon ukazoval výstižně, jak málo sešívaní bojovali v nedělním ligovém utkání za svého trenéra Michala Petrouše.

Po hanbě v Ondrášovka Cupu a prohře 0:3 v divizním Převýšově vyhrožovalo vedení Slavie průvanem v realizačním týmu, pokud mužstvo prohraje v Jablonci.

Na krok líných bylo víc fotbalistů v červenobílých dresech, na něž jejich fanoušci rozzuřeně křičeli: "My chceme Slavii!"

Lafata zničil i Slavii. Vyhodí Sešívaní Petrouše?
VIDEO Ráno ještě pracoval, večer pak zostudil Slavii

A přidali: "My jsme Slavie, vy nejste nic!" A zdálo se, že pokřik nesměřuje jako jindy k fanouškům soupeře.

Ze sešívaného sektoru se také ozvalo: "Petrouš ven!". A za pár minut: "Platil ven!".

Po utkání zablokovalo několik desítek fanoušků autobus Slavie, sedli si před něj a čekali na hráče. A ostře jim vyčetli, jak hodně je zklamali.

Někteří slávisté nevědí, že se musí běhat

Jarní spasitel Slavie Petrouš k pseudovýkonu některých svých svěřenců řekl:  "Nechápu, proč bychom jim měli opakovat takovou základní věc, aby běhali. A že jen fotbalovostí se všechno uhrát nedá."

Stanislav Vlček.
Stanislav Vlček. | Foto: Aktuálně.cz

Petrouš odmítl prozradit, s kým byl na Střelnici nespokojený. Bojovnost, zarputilo a nasazení mu však scházely u více slávistů.

"Hodně nám chybí všichni čtyři hráči, kteří odešli," uvedl Petrouš. Kisel, Vaniak, Čelůstka a Milan Černý patřili podle něj mezi rvavé typy, schopné strhnout ostatní.

"Situace se změní, jedině když zlepšíme přístup a nasazení. A naši hráči budou ochotní udělat dva tři kroky navíc," dodal trenér.

Zklamání čišelo po jablonecké ostudě i z nejzkušenějšího slávisty, pamětníka postupu do základní skupiny Ligy mistrů z před čtyř let - pětatřicetiletého Stanislava Vlčka.

"Je to debakl. Ve dvou posledních zápasech jsme dostali sedm gólů," posteskl si.

Seděli u videa zbytečně. Dělali stejné kiksy jako Baník

Slávisté rozebírali video z předchozího domácího utkání Jablonce, v němž znectil Ostravu 4:0. Přesto si odváželi stejně potupnou ´nakládačku´.

David Lafata dal Slavii dva góly.
David Lafata dal Slavii dva góly. | Foto: ČTK

"Říkali jsme si, že nesmíme nechat jabloneckým hráčům tolik místa jako Ostrava. Ale udělali jsme stejně velké chyby jako Baník," prohlásil Vlček.

Lafata a Kovařík neměli při druhém a třetím gólu Jablonce kolem sebe vůbec nikoho a mohli se brankáře Čontofalského v klidu zeptat: "Kam to chceš, chlapče?"

"Procházíme těžkým obdobím, nedaří se nám nic," upozornil Vlček.

Sám ´zazdil´ největší šanci Slavie. Za stavu 2:0 pro domácí minul jabloneckou branku asi ze 13 metrů. Stál přitom naproti středu Špitovy ´svatyně´ a nikdo ho neobtěžoval.

Frejlacha si diváci všimli, až když dostal žlutou

Ale alespoň na sebe upozornil svým pohybem. Zato střídajícího Frejlacha si diváci všimli až v 67. minutě - poté, co inkasoval žlutou kartu za hrubý skluz na protihráče.

Petr Pavlík ve skluzu
Petr Pavlík ve skluzu | Foto: ČTK

Na hřiště přišel na začátku druhé půle za zraněného Petra Jandu.

Petrouš musel propadat bezmoci rovněž v momentě, kdy Trubila ještě v prvním poločase nedokázal na pět metrů hodit aut Lukáši Jarolímovi a založil rychlý kontr Jablonce.

Jarolím se na něj pak dlouho vyčítavě díval místo toho, aby ´makal´ zpátky  a hasil požár, rozhořívající se na obranné polovině svého mužstva.

A posledních deset minut koulel Jablonec se slávisty posměšné bago.

Vedro bylo děsné. Ale Komňackého to neoblomilo

Hlavně v první půli poznamenalo utkání velké vedro. Jablonecký trenér František Komňacký ho jako omluvu pro své ´ovečky´ nebral.

František Komňacký
František Komňacký | Foto: Aktuálně.cz

"Po prvním poločase jsme sice vedli 1:0, ale zápas se mně nelíbil. Vyčítal jsem hráčům, že jsou shnilí, pomalí a chybí jim aktivita a nasazení," konstatoval Komňacký.

"Kovaříkovi jsem říkal, ať už z toho stínu vyleze, nebo si pro něj dojdu,"  poznamenal Komňacký. V jednu chvíli se 15 borců z obou mužstev ukrývalo při akci Jablonce ve stínu, zakrývajícím milosrdně asi třetinu trávníku.

Na zbylých dvou, prosluněných třetinách se jich ploužilo pět.

"Na utkání jsme se připravovali čtrnáct dní a trénovaní fotbalisté ho musí zvládnout, ať je dvacet pět nebo dvacet osm stupňů. A ne se v prvním poločase šetřit na konec zápasu," vysvětlil jablonecký kouč.

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

před 2 hodinami

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.