28. 8. 2016 17:24
Dal gól a ještě slaví tři body. Vladimír Darida pomohl Hertě Berlín v prvním kole německé fotbalové soutěže gólovou trefou k vítězství 2:1. Svůj zásah v 62. minutě, ale příliš neslavil, protože rozvlnil síť Freiburgu, ve kterém dřív působil.

Berlín - Fotbalový záložník Vladimír Darida gólem přispěl k výhře Herthy Berlín v prvním kole německé ligy 2:1 nad nováčkem z Freiburgu. Berlínský celek vedl po gólu českého reprezentanta až do 93. minuty, kdy za hosty po rohovém kopu vyrovnal kapitán Nicolas Höfler. Domácím ale o dvě minuty později vítězství vrátil střídající Julian Schieber.

První poločas na Olympijském stadionu v Berlíně nepřinesl žádné výraznější šance, až po přestávce se zejména domácí zlepšili v ofenzivě. Gólem mohl skončit už Daridův centr z 56. minuty, neboť jej Höfler odhlavičkoval na břevno vlastní branky.

O šest minut později ale už bývalý záložník Plzně a právě Freiburgu přesně zakončil přízemní kombinaci a vstřelil první gól Herthy v novém bundesligovém ročníku. Z respektu ke svému bývalému klubu branku příliš neslavil. Každý z posledních pěti Daridových ligových gólů poslal Herthu do vedení 1:0.

Ve třetí minutě nastavení ale nováček využil standardní situaci a Grifův rohový kop hlavičkou umístil do brány Höfler. Přesto Freiburg nezískal ani bod, neboť o dvě minuty později propasoval Schieber i s přispěním obráncovy teče míč za Schwolowova záda. U obou branek už Darida chyběl, neboť byl v 90. minutě vystřídán. Hertha porazila Freiburg poprvé od února 2010.

Celý zápas odehrál v dresu Hoffenheimu obránce Pavel Kadeřábek, jeho tým remizoval doma 2:2 s druhým nováčkem Lipskem. Domácí byli po brance Utha z 83. minuty blízko třem bodům, v poslední minutě ale srovnal Sabitzer.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Hertha Berlín - Freiburg 2:1 (62. Darida, 90.+5 Schieber - 90.+3 Höfler), Hoffenheim - Lipsko 2:2 (55. Rupp, 83. Uth - 58. Kaiser, 90. Sabitzer).