VIDEO Další supergól v Itálii. Tentokrát přes půl hřiště

20. 1. 2013 16:35
Neplánovaný a nechtěný gól z půlky Fiorentiny proti Neapoli | Video: Sport

Řím - Fotbalisté Neapole po třech jasných výhrách v italské lize ztratili dva body po remíze 1:1 s Fiorentinou.

Únorový soupeř Plzně v Evropské lize doplatil na velkou chybu brankáře Morgana De Sanctise, který si nechal dát gól z poloviny hřiště. Kanonýr Edinson Cavani už stihl jen vyrovnat svým 17. gólem v sezoně. Neapol se dělí o druhé místo s Laziem Řím s pětibodovou ztrátou na vedoucí Juventus.

Gólu nemohl uvěřit ani jeho autor

De Sanctisova hrubka přišla ve 33. minutě. Obránce domácích Roncaglia nakopl míč od půlící čáry směrem do vápna na nabíhajícího Toniho. Toho hlídali dva stopeři, De Sanctis přesto chtěl míč chytit rovnou ze vzduchu.

Neodhadl však jeho letovou dráhu a míč skončil v brance. Zkušený gólman italské reprezentace se poté jen smutně chytil za hlavu, aby si následně vybil frustraci na flašce od pití, zatímco se domácí radovali. Až na trochu zaskočeného autora branky, který jako kdyby celé situaci nemohl uvěřit.

Neapol ještě do poloviny vyrovnala

Neapol ještě do poločasu vyrovnala, když si na Hamšíkův centr z přímého kopu naběhl na přední tyč Cavani a důraznou hlavičkou zařídil dělbu bodů. Trenér Neapole Walter Mazzarri poslal na hřiště sestavu:

De Sanctis - Campagnaro, Gamberini (70. L. Insigne), Britos - Maggio, Behrami (55. Dzemaili), Inler, Zuniga - Panděv, Cavani, Hamšík.

Před soubojem s Plzní na Neapol čekají ještě tři ligová utkání s Parmou, Catanií a důležitý duel o přední příčky s Laziem Řím.

Gólová paráda i v sobotu

Italská liga tak zažila během necelých 20 hodin dva výrazné gólové momenty, v sobotním večerním duelu se parádní brankou ze třiceti metrů prezentoval mladík Juventusu Paul Pogba, který režíroval výhru obhájce titulu a lídra soutěže 4:0 nad Udine - VIDEO ZDE!

Před soubojem s Plzní čekají Neapol ještě ligová utkání s Parmou, Catanií a důležitý duel o přední příčky s Laziem Řím.

"Zemanovci" remizovali s Interem

V důležitém zápase o pohárové příčky svěřenci trenéra Zdeňka Zemana z AS Řím neudrželi vedení nad Interem Milán a jen remizovali 1:1. Spadli tak na sedmé místo za AC Milán a na čtvrtý Inter ztrácejí nadále šest bodů.

Římany přitom poslal do vedení kapitán Totti, který proměnil pokutový kop za faul na Bradleyho. Jenže těsně před poločasem srovnal Palacio a postaral se tak o to, že AS potřetí za sebou ztratilo body.

Poslední Siena konečně zabrala

Poslední Siena ukončila sérii šesti porážek a vyhrála 1:0 nad Sampdorií Janov. Nadále sice zůstává na dně tabulky, na předposlední Palermo však ztrácí už jen dva body a na záchranu pět.

Do stále větších starostí ze záchranou se dostává FC Janov, který doma podlehl Catanii 0:2 a z posledních šesti zápasů vyhrál jediný. Na lavičku Janova se dnes poprvé v kariéře dostal teprve devatenáctiletý brankář Lukáš Zima, který patří k největším českým nadějím na gólmanském postu.