VIDEO Byl to gól, zuřil Carroll. Nebyl, tvrdil klidně Čech

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
1. 7. 2012 0:03
Petr Čech předvedl ve finále F.A. Cupu proti hlavičce Andy Carrolla parádní zákrok...
Míč po hlavičce Andy Carrolla vyráží ve finále F.A. Cupu z(poza) brankové čáry gólman Chelsea Petr Čech | Video: Aktuálně.cz

Praha - Ve 131. finálovém souboji o nejstarší fotbalovou trofej světa - F.A. Cup - předvedl gólman Chelsea Petr Čech v 82. minutě famózní zákrok proti hlavičce liverpoolského Andy Carrolla. Jenže podle střelce již míč vyrážel zpoza brankové čáry.

Byl to gól nebo nebyl? ""Nemyslím si, že míč přešel čáru, protože jsem ho dokázal odrazit o břevno ven, což by se nestalo, kdyby už byl v brance," pronesl po zápase český brankář.

Carroll byl samozřejmě jiného názoru. "Mně to přišlo, že byl balon za čarou, mám pocit, že zespodu ťuknul o břevno... Škoda," pronesl vytáhlý anglický reprezentant, který se v 64. minutě postaral gólem o snížení na 1:2 a druhou trefou by tak nejspíše poslal coby střídající hráč zápas do prodloužení - více ohlasů naleznete zde!

Rozhodčí ale gól neuznali (nejspíše správně) a z Carrolla se hrdina nestal. Kdo ví, možná to byla jen boží kompenzace za gól-negól ze semifinále Ligy mistrů mezi oběma soupeřy z ročníku 2004/2005.

Tehdy sporně uznaná branka Luise Garcíi poslala "Reds" do finále soutěže, nyní sporně neuznaná trefa Andy Carrolla přivála trofej za vítěze F.A.Cupu do rukou hráčů "Blues".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Záchranná stanice Prahy pro volně žijící živočichy loni přijala 5275 zvířat

Pracovníci záchranné stanice hlavního města pro volně žijící živočichy loni přijali 5275 zvířat 138 druhů, podobně jako o rok dříve. ČTK to sdělila Petra Fišerová, mluvčí městské organizace Lesy hlavního města, která záchrannou stanici v pražských Jinonicích provozuje. Stanice se loni starala o 786 ježků, což byl nejvyšší počet v historii stanice.

"Rok 2021 byl výjimečný příjmem velkého množství ježků. Celkem jsme jich přijali 786, z toho bylo více než 280 osiřelých ježčích mláďat. Důvodem vysokého počtu přijatých ježků mohou být vhodné klimatické podmínky pro opakované vrhy ježků, ale zároveň více střetů s aktivitami člověka," uvedla Fišerová.

Nejčastěji se do záchranné stanice dostávali živočichové, kteří utrpěli zranění. Obvykle šlo o střety s vozidlem nebo o nárazy do překážek jako jsou skleněné plochy nebo trolejové vedení. Dvě třetiny zvířat v záchranné stanici loni tvořili ptáci. V péči pracovníků záchranné stanice loni skončilo také 219 zajíců, 114 veverek, zhruba stovka netopýrů a 50 srnců.

Počet zraněných či jinak handicapovaných zvířat, které stanice ročně přijme, podle mluvčí v posledních letech stoupá. Zatímco například v roce 2017 bylo nově přijato 4134 zvířat, v roce 2021 jich bylo zhruba o tisíc více. Dosud nejvíce zvířat bylo přijato v roce 2019, kdy se pečovatelé starali o 5368 živočichů. Stanice v pražských Jinonicích funguje od roku 2012.

Zdroj: ČTK
Další zprávy