VIDEO Blesková trefa! Dempsey dal pátý nejrychlejší gól MS

Sport Sport, youtube.com
17. 6. 2014 1:08
Američan Clint Dempsey se proti Ghaně trefil už po 31 sekundách.
Podívejte se na nejrychlejší gól MS v Brazílii | Video: youtube.com

Praha - Pouhých 31 sekund stačilo fotbalistům Spojených států, aby ve svém úvodním utkání na MS v Brazílii proti Ghaně otevřeli skóre.

Po krásné akci, kdy se diagonálně prosmýkl do pokutového území, a pohotové střele na vzdálenější tyč se to povedlo Clintu Dempseymu.

Jeho trefa, jíž poslal tým USA do vedení 1:0, se do historie světových šampionátů zapsala jako pátý nejrychlejší gól.

Rekord drží od roku 2002 Turek Hakan Şükür, jenž skóroval v zápase o třetí místo s Koreou už po 11 sekundách. Na druhém místě je Čech Václav Mašek a jeho gól ze šestnácté vteřiny z roku 1962 proti Mexiku.

Američané nakonec v dramatickém závěru ukořistili vítězství 2:1 - reportáž si přečtěte ZDE.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy