VIDEO Blesková trefa! Dempsey dal pátý nejrychlejší gól MS

Sport Sport, youtube.com
17. 6. 2014 1:08
Američan Clint Dempsey se proti Ghaně trefil už po 31 sekundách.
Podívejte se na nejrychlejší gól MS v Brazílii | Video: youtube.com

Praha - Pouhých 31 sekund stačilo fotbalistům Spojených států, aby ve svém úvodním utkání na MS v Brazílii proti Ghaně otevřeli skóre.

Po krásné akci, kdy se diagonálně prosmýkl do pokutového území, a pohotové střele na vzdálenější tyč se to povedlo Clintu Dempseymu.

Jeho trefa, jíž poslal tým USA do vedení 1:0, se do historie světových šampionátů zapsala jako pátý nejrychlejší gól.

Rekord drží od roku 2002 Turek Hakan Şükür, jenž skóroval v zápase o třetí místo s Koreou už po 11 sekundách. Na druhém místě je Čech Václav Mašek a jeho gól ze šestnácté vteřiny z roku 1962 proti Mexiku.

Američané nakonec v dramatickém závěru ukořistili vítězství 2:1 - reportáž si přečtěte ZDE.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Filmy z přehlídky Tady Vary vidělo přes 36 tisíc diváků

Přehlídku filmů Tady Vary, kterou v termínu zrušeného karlovarského festivalu uspořádali jeho pořadatelé, navštívilo 36 645 diváků. Loni bylo na devítidenní akci prodáno 139 271 vstupenek. Letošní přehlídka, která kvůli koronaviru nahradila tradiční festival s účastí zahraničních tvůrců, se uskutečnila v 96 kinech a zahrnovala 16 titulů, s nimiž se původně počítalo pro festival. Na podzim pořadatelé plánují uspořádat nesoutěžní přehlídku v Karlových Varech. Příští řádný ročník festivalu by se pak měl uskutečnit 2. až 10. července 2021. Největším divácký zájem na akci Tady Vary provázel domácího zástupce v přehlídce, hudební dokument režiséra Šimona Šafránka Meky, věnovaný zpěváku a muzikantovi Miroslavu Žbirkovi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy