20. 8. 2010 8:07
Český útočník zařídil Galatasary remízu s Lvovem
Milan Baroš.
Milan Baroš. | Foto: Václav Rojík

Istanbul - V nejlepším světle se na začátku nové sezony ukázal český reprezentační útočník Milan Baroš, který ve svém prvním zápase sezony pomohl Galatasaray Istanbul v Evropské lize dvěma góly zachránit remízu s Karpaty Lvov.

Útočník, jenž se pomaluje zotavuje z dlouhého zranění achilovky, přišel na hřiště ve 34. minutě za stavu 0:1 pro ukrajinský celek, ale ještě než se rozkoukal, prohrával Galatasaray již o dvě branky, když o dvě minuty později skóroval Zenjov.

Pak ale přišly hvězdné chvíle českého útočníka, který opět oprášil svoji úspěšnou spolupráci s Australanem Harrym Kewellem. Ten nejprve v 59. minutě nacentroval na zadní tyč, kde nikým nechráněný Baroš hezkým volejem vymetl spodní roh soupeřovy branky.

Český den v Evropské lize: Baroš a Kadlec dali dva góly
Lecjaksův vlastní gól naděje Anderlechtu na LM nezhatil
Český bek vstřelil skvostný gól. Ovšem do vlastní brány

Druhý gól českého fotbalisty přišel čtyři minuty před koncem zápasu, kdy Kewell opět vymíchal celou pravou stranu defenzivy Lvova a naservíroval míč Barošovi doslova před prázdnou branku.

Někdejší forvard Baníku tak ve své třetí sezoně v tureckém klubu, kde nedávno prodloužil smlouvu až do roku 2013, vstřelil již svůj čtyřiačtyřicátý gól (v 68 zápasech).