VIDEO Barošův návrat. Po 15 minutách byl vyloučen

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
1. 2. 2012 22:15
Galatasaray - Antalyaspor 1:1

Istanbul - Nepodařený návrat na hřiště po vyléčení zranění stehenního svalu zažil ve 24. kole turecké fotbalové ligy Milan Baroš, jenž v předchozích třech zápasech vždy skóroval.

Český reprezentační útočník, který v 57. minutě přišel na hřiště, aby posílil ofenzivu istanbulského Galatasaraye, vydržel v zápase s Antalyasporem na hřišti jen 15 minut a poté byl rozhodčím za protesty vyloučen.

Baroše, který naposledy hrál před dvěma týdny, totiž vytočilo, že sudí pro domácí tým neodpískal pokutový kop. Nejenže u sudího s protestem neuspěl, bez předchozího napomenutí byl vykázán ze hřiště.

Sotva se Baroš rozstřílel, zranil se. Pauza? Tři týdny

Vedoucímu týmu soutěže se především proto nepovedlo s nerozhodným stavem 1:1 už nic udělat, a po sobotní porážce 0:1 na hřišti Bursasporu tak utrpěl už druhou ztrátu v řadě.

Už ve čtvrtek se navíc na Galatasaray může bodově dotáhnout městský rival Fenerbahce, pokud vyhraje na hřišti Samsunsporu.

Galatasarayi nepomohl k výhře ani český obránce Tomáš Ujfaluši, jenž odehrál celý zápas, první zápas za Antalyaspor odehrál někdejší záložník Slavie Petr Janda, který nastoupil na hřiště v 84. minutě.

Genclerbirligi - Gaziantepspor 1:0, Orduspor - Ankaragücü 2:0, Galatasaray - Antalyaspor 1:1 (za domácí Baroš červená karta), Trabzonspor - Bursaspor 2:1. Zápas Büyüksehir - Karabükspor byl odložen.

1. Galatasaray 24 15 6 3 45:17 51
2. Fenerbahce 23 14 6 3 38:21 48
3. Besiktas 23 13 6 4 35:22 45
4. Trabzonspor 24 12 6 6 43:26 42
5. Genclerbirligi 24 11 7 6 35:28 40
6. Sivasspor 23 10 7 6 38:34 37
7. Büyüksehir 23 9 6 8 32:33 33
8. Kayserispor 23 10 2 11 25:26 32