27. 9. 2010 7:00
Svými góly smetl Büyüksehir
Milan Baroš zajistil Galatasarayi bod
Milan Baroš zajistil Galatasarayi bod | Foto: Reuters

Istanbul - Český fotbalista Milan Baroš se v turecké lize blýskl čistým hattrickem za 36 minut. Pomohl tak Galatasarayi k výhře 3:1 nad Büyüksehirem.

S čtyřmi góly se zároveň posunul na druhou příčku mezi nejlepšími střelci soutěže o gól za Boba z Besiktase. V průběhu druhé půle se však český reprezentant zranil a odjel na vyšetření do nemocnice.

Baroš začal své galapředstavení už v páté minutě, kdy po centru zprava přeskočil dva obránce a hlavou otevřel skóre. O šest minut později si zpracovával ve vápně míč a hostující obránce zahrál rukou. K nařízené penaltě si sám stoupl, a přestože gólman vystihl směr, neměl proti Barošově střele šanci.

V 41. minutě pak Baroš předvedl fotbalovou parádu. Míč si přehodil přes obránce a v poloze ležícího střelce ranou přes hlavu rozvlnil síť potřetí.

Na své konto si tak připsal již třetí hattrick v turecké lize. První dal v prosinci 2008, druhý pak na jaře v dubnu hned při svém první zápase po vleklém zranění.

Zápas však pro Baroše neskončil dobře. V 65. minutě musel ze hřiště a ihned odjel na vyšetření do nemocnice. "Je podezření na svalové zranění. Zítra budeme vědět víc," řekl ČTK Barošův manažer Pavel Paska.