VIDEO Smrtelný kop, nebo náhoda. Mohl Van Persie umřít?

Sport Sport, Youtube
24. 12. 2012 7:00
Zdroj foto: Reuters Zdroj foto: Reuters
Místo vánoční pohody létaly na hřišti ve Swansey po faulu míčem do hlavy hromy a blesky.
Kritický okamžik, kdy Ashley Williams (6) fauluje Robina van Periseho (v červeném dresu na zemi). | Video: youtube.com

Swansea - Místo vánoční pohody létaly na hřišti ve Swansea po nastřelení míče do hlavy Robina van Persieho z Manchesteru United hromy a blesky.

V nedělním zápase Premier League (1:1) se domácí kapitán Ashley Williams postaral o dramatické "zpestření", když v 77. minutě odkopl míč přímo do hlavy před ním ležícího Van Persieho.

Nizozemský útočník si to nenechal líbit a vzájemnou strkanici obou hráčů ocenil rozhodčí žlutou kartu.

Nejvíce ale celá situace vytočila kouče United sira Alexe Fergusona s tím, že bude žádat o vyšetření incidentu a exemplární postih pro Williamse. 

"Bylo to naprosto záměrné, po odpískání a přímo před rozhodčím. Robin má štěstí, že je naživu," komentoval celou situaci Ferguson.

"V té situaci je zřejmé, že ho (rána) mohla klidně zabít. Měl by následovat dlouhý distanc, je to nejnebezpečnější věc, co jsem za mnoho let ve fotbale viděl," dodal skotský trenér.

Naopak Williams si myslí, že šlo o zcela neúmyslnou věc. "Jen jsem se snažil odklidit míč a ten ho trefil do hlavy. Byl očividně naštvaný, ale je to mnoho povyku pro nic," uvedl po zápase.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Netolický skončil podle Hamáčka v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) skončil v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry, řekl ve čtvrtek Blesku vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Z jeho vyjádření vyplývá, že někdejší místopředseda strany Netolický nebude pokračovat ani jako odborný mluvčí ČSSD pro oblast místního rozvoje. Podle Hamáčka by se měl soustředit na Pardubický kraj a vedení najde někoho, ke komu má důvěru.

Netolický minulý týden serveru Seznam Zprávy řekl, že před ním Hamáček 15. dubna hovořil o plánu přivézt milion dávek očkovací látky proti covidu-19 Sputnik V. Nemohl však potvrdit plán výměny Sputniku V za informace o ruském zapojení do explozí ve Vrběticích na Zlínsku, o kterém se podle serveru Seznam Zprávy hovořilo na jedné z Hamáčkových schůzek ve stejný den. Hamáček tuto výměnu odmítá a plánuje se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy