12. 7. 2011 8:00
Favorit vyhrál 3:0, dvěma góly rozhodl Sergio Agüero
Argentina konečně uspěla a na poslední chvíli vybojovala postup.
Argentina konečně uspěla a na poslední chvíli vybojovala postup. | Foto: Reuters

Córdoba - Domácí favorité šampionátu Copa América ve třetím zápase napravili dojem a po dvou remízách vybojovali postup vítězstvím nad Kostarikou.

Argentinci vyhráli v Córdobě jednoznačně 3:0 a zahrají si čtvrtfinále jihoamerického mistrovství, stejně jako vítěz skupiny A Kolumbie.

Kolumbie porazila Bolívii a je prvním čtvrtfinalistou
VIDEO Brazílie vydřela na Copě remízu s Paraguayí
Copa América: Také Uruguay je na pokraji vyřazení
VIDEO Vnadné fanynky jsou hlavní atrakcí Copy América

Další díl argentinského trápení ale přerušil až v nastavení první půle Sergio Agüero. Tentýž hráč krátce po přestávce zvýšil a definitivně uklidnil druhdy nervózních 56 tisíc diváků v hledišti stadionu Maria Alberta Kempese.

Výhru nad Kostarikou pak pečetil po šedesáti minutách zápasu ofenzivní záložník Realu Madrid Ángel di Maria.

Kritiky svých výkonů umlčel také hvězdný Lionel Messi, který na dva góly přihrál.

Soupeřem Argentiny ve čtvrtfinále bude druhý tým skupiny C. Tam je situace stále ještě otevřená, proti domácím favoritům půjde buď Chile, Uruguay nebo Peru.