VIDEO 4 penalty, 0 gólů. Brazilci vyhořeli s Paraguayí

18. 7. 2011 7:27
Brazílie-Paraguay 0:2 pen., Chile-Venezuela 1:2
Brazílie pláče. Kanárci vypadli už ve čtvrtfinále
Brazílie pláče. Kanárci vypadli už ve čtvrtfinále | Foto: Reuters

Praha - Pohřeb favoritů na letošním fotbalovém mistrovství Jižní Ameriky je dokonán.

Po domácí Argentině nepřešli přes čtvrtfinále ani Brazilci, které senzačně vyřadila Paraguay.

Když se týmy nedokázaly gólově prosadit v normální hrací době ani v prodloužení, přišly na řadu penalty. V nich ´kanárci´ totálně vyhořeli. Neproměnili totiž ani jednu ze čtyř, a tak Paraguaycům jejich dvě trefy bohatě stačily.

Messi a spol na domácím mundialu končí. Dál jde Uruguay

V devadesáti minutách se nerozhodl ani zápas Peru s Kolumbií. Následné prodloužení přineslo radost Peruáncům, kteří se díky trefám Lobatona a Vargase stali třetími semifinalisty. O postup do finále se utkají s Uruguyají.

Kvarteto nejlepších doplnila Venezuela, která ve zbývajícím čtvrtfinále i díky dobré defenzivě překvapivě zdolala Chile 2:1.