Veterán Černý se vrací do Slavie, bude v ní chytat do 40

Sport Sport
10. 7. 2013 10:19
Devětatřicetiletý brankář Radek Černý podepsal se Slavií smlouvu na příští sezonu.
Radek Černý v dresu Tottenhamu Hotspur (2007)
Radek Černý v dresu Tottenhamu Hotspur (2007) | Foto: Reuters

Praha - Hodně zkušenou brankářskou dvojici bude mít v příští sezoně fotbalová Slavia. Do jejích řad se totiž vrací devětatřicetiletý brankář Radek Černý, který by měl krýt záda jen o čtyři roky mladšímu Kamilovi Čontofalskému.

Podpis jednoleté smlouvy s někdejší hvězdou "sešívaných" oznámila Slavia ve středu.

„Jsme velice rádi, že se Radkův příchod podařilo zrealizovat, v kontaktu jsme byli od začátku tohoto roku. S příchodem Radka Slavia získala zkušeného brankáře, který má Slavii stále co dát a podle potřeby jí může kdykoliv pomoci,“ uvedl sportovní ředitel Slavie Miroslav Držmíšek.

Černý je odchovancem Slavie, v Česku působil ale i v Českých Budějovicích, Poštorné a Chebu. Do Edenu se vrátil po titulu v sezoně 1995/1996.

Za první tým odehrál v letech 1996 až 2005 celkem 362 zápasů, z toho 171 v lize. Se Slavií třikrát vyhrál domácí pohár (Pohár ČMFS – 1997, 1999 a 2002).

Na p odešel do anglického Tottenhamu. Tam se na přelomu let 2007 a 2008 stal gólmanskou jedničkou, v únoru 2008 se představil opět na Slavii v zápase Poháru UEFA. V létě stejného roku potom přestoupil do Queens Park Rangers.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy