Vesnický klub odstřelil kritika svazu. Ale úspěch tají

Jiří Šidliák
26. 3. 2008 10:00
TJ Záblatí uspělo s žalobou proti volbě členů ORK
Ondřej Lněnička, podle soudu neplatně zvolený šéf ORK.
Ondřej Lněnička, podle soudu neplatně zvolený šéf ORK. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Jak může klub z malé vesnice odvolat jednoho z nejmocnějších lidí v českém fotbale? TJ Záblatí ukázalo, jak na to. Podrobnější pohled na pozadí celé kauzy nabízí zajímavá zjištění.

Žalobu na neregulérnost volby dvou členů odvolací a revizní komise, předsedy Ondřeje Lněničky a člena Radka Dvořáka, podal provinční jihočeský klub, jenž hraje jednu z nejnižších soutěží.

Soud následně této žalobě vyhověl a volbu obou funkcionářů označil za neplatnou. Klub však svůj nesporný úspěch odmítá jakkoliv prezentovat a komentovat. Navíc se vzdal i náhrad soudních výloh, ze svého zaplatil také právníka, který Záblatí v celé kauze zastupoval.

Čtěte také:
Fotbalová válka vrcholí. Kritika svazu odvolal soud

Předseda klubu Jiří Pavlík si na neregulérní volby do ORK stěžoval, aniž by se loňské volební valné hromady zúčastnil. TJ Sokol Záblatí hraje pouze I.B třídu, na zasedání tak nemá přístup (pozn. ten mají jen kluby od divize výše).

"Ne, na valné hromadě jsem nebyl," potvrdil předseda fotbalového celku. Procesní chyby při druhém kole voleb si prý všiml v zápise z jednání.

V době konání valné hromady v únoru 2007 ovšem vykonával Jiří Pavlík také funkci sekretáře okresního fotbalového svazu v Prachaticích. Proč žalobu podal za svůj klub TJ Záblatí a ne za okresní svaz ale nechtěl vysvětlovat: "To máte snad jedno, ne," reagoval podrážděně na dotaz Aktuálně.cz a telefonický hovor ukončil.

Čtěte také:
Začne další hon na čarodějnice, varuje rebel Lněnička

V současné době už svou funkci nevykonává. "Pan Pavlík už sekretářem našeho okresního svazu není, někdy v dubnu nebo květnu loňského roku odstoupil kvůli zdravotním problémům," řekl Aktuálně.cz Vladimír Klíma, místopředseda pověřený řízením OFS Prachatice.

Jiří Pavlík však podle oficiálních stránek ČMFS stále figuruje v jiné funkci, je předsedou disciplinární komise zdejšího okresu.

Na webových stránkách TJ Sokola Záblatí najde návštěvník spoustu informací. Zjistí zde například, že Pepa Uhříček odešel na půlroční hostování do Vimperku nebo Venca Novák naopak místní tým posílil z Dubu. Dokonce si může přečíst i několik vtipů.

Ale o tom, že Záblatí vyhrálo soudní spor a napravilo onu křivdu, k níž na valné hromadě došlo se internetové stránky nezmiňují.

 

Právě se děje

Další zprávy