Verona s uzdraveným Barákem nestačila v italské lize na Neapol

13. 3. 2022 17:43
Reprezentační záložník Antonín Barák se vrátil do sestavy Verony, která v 29. kole italské fotbalové ligy podlehla 1:2 Neapoli. Dvěma góly se blýskl útočník Victor Osimhen a jeho tým se udržel na druhém místě tři body za vedoucím AC Milán.
Victor Osimhen slaví branku
Victor Osimhen slaví branku | Foto: Reuters

Inter Milán zachránil v nastavení remízu 1:1 s FC Turín, zraněný David Zima do utkání nezasáhl. Bergamo doma jen remizovalo 0:0 s Janovem, o páté místo ale nepřišlo, protože šestý AS Řím bral za výsledek 1:1 v Udine rovněž pouze bod.

Osimhen se prosadil ve 14. minutě hlavou a v 71. minutě zužitkoval Di Lorenzův pas na hranici malého vápna. O chvíli později sice snížil Faraoni, ale vzápětí viděl červenou kartu Ceccherini a v nastaveném čase byl vyloučen i střelec branky. To už nebyl na hřišti Barák, jenž se po zdravotních problémech objevil v dresu Hellasu po dvou týdnech a odehrál 90 minut, než ho vystřídal Cancellieri.

Verona v lize prohrála po čtyřech utkáních a je devátá za Fiorentinou, která si díky Torreirově zásahu poradila doma 1:0 s Boloňou.

Turín poslal do vedení ve 12. minutě po rohovém kopu Bremer, jenž 11. zásahem od začátku sezony 2019/20 potvrdil pozici nejlepšího střelce mezi stopery v lize. "Býci" ale vedení neudrželi a čekají na výhru už sedm utkání, ve druhé minutě nastavení srovnal střídající Sánchez.

Hráči Turína slaví branku v síti Interu
Hráči Turína slaví branku v síti Interu | Foto: Reuters

Inter z posledních šesti ligových utkání porazil jen poslední Salernitanu. Z třetího místa ztrácí na vedoucího městského rivala čtyři body, má ale zápas k dobru.

Bergamo na "remízového krále" recept nenašlo, Janov remizoval posedmé v řadě a celkem má na kontě 16 nerozhodných výsledků. Zároveň ale prodloužil čekání na druhou výhru v sezoně na 26 utkání.

AS Řím zaostává za Bergamem o skóre, má ale lepší vzájemnou bilanci, která bude rozhodovat na konci soutěže. Alespoň bod z utkání v Udine zajistil "Vlkům" ve třetí minutě nastavení z penalty kapitán Pellegrini.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:

Fiorentina - Boloňa 1:0 (70. Torreira), Hellas Verona - Neapol 1:2 (77. Faraoni - 14. a 71. Osimhen), Bergamo - FC Janov 0:0, Udine - AS Řím 1:1 (15. Molina - 90.+3 Pellegrini z pen.), FC Turín - Inter Milán 1:1 (12. Bremer - 90.+2 Sánchez).

1. AC Milán 29 19 6 4 55:29 63
2. Neapol 29 18 6 5 51:21 60
3. Inter Milán 28 17 8 3 61:23 59
4. Juventus Turín 29 16 8 5 45:26 56
5. Bergamo 28 13 9 6 50:31 48
6. AS Řím 29 14 6 9 47:35 48
7. Lazio Řím 28 13 7 8 57:42 46
8. Fiorentina 28 14 4 10 47:37 46