Verona s Barákem vyhrála v Bergamu 2:1, Neapol remizovala s AS Řím 1:1

18. 4. 2022 23:09
Fotbalisté Verony s Antonínem Barákem vyhráli v 33. kole italské ligy na hřišti Bergama 2:1. Hellas se za dnešního soupeře posunul na deváté místo. Neapol přišla doma s AS Řím v nastavení o vítězství a po remíze 1:1 ztrácí na vedoucí AC Milán čtyři body. Neapol nevyhrála druhé kolo po sobě, naopak celek z italské metropole natáhl neporazitelnost v Serii A na 12 utkání.
Antonín Barák
Antonín Barák | Foto: ČTK

Veronu poslal v Bergamu do vedení v nastavení úvodního dějství Ceccherini. Deset minut po změně stran hosté zvýšili, vlastní gól si dal Koopmeiners. Za domácí snížil Scalvini. Český reprezentační záložník Barák odehrál celý zápas. Atalanta prohrála třetí kolo po sobě.

Neapol poslal do vedení v 11. minutě z penalty Insigne, přestože brankář Patrício vystihl směr jeho střely. V úvodu osmiminutového nastavení však semifinalistovi Evropské konferenční ligy zařídil bod El Shaarawy. Na čtvrtý Juventus Turín chybí Římanům pět bodů.

Italská fotbalová liga - 33. kolo: Neapol - AS Řím 1:1 (11. Insigne z pen. - 90.+1 El Shaarawy), Bergamo - Hellas Verona 1:2 (82. Scalvini - 45.+2 Ceccherini, 55. vlastní Koopmeiners).

1. AC Milán 33 21 8 4 58:29 71
2. Inter Milán 32 20 9 3 68:25 69
3. Neapol 33 20 7 6 59:27 67
4. Juventus Turín 33 18 9 6 50:29 63
5. AS Řím 33 17 7 9 54:37 58
6. Lazio Řím 33 16 8 9 65:48 56
7. Fiorentina 32 17 5 10 53:40 56
8. Bergamo 32 14 9 9 54:38 51