Verona s Barákem v italské lize porazila Benátky, hattrickem se blýskl Simeone

27. 2. 2022 17:29
Fotbalisté Hellasu Verona díky hattricku Giovanniho Simeoneho porazili v italské lize nováčka Benátky 3:1. Reprezentační záložník Antonín Barák za domácí vítěze v utkání 27. kola odehrál úvodní hodinu.
Antonín Barák
Antonín Barák | Foto: ČTK

Simeone otevřel skóre v 54. minutě a hned za devět minut zvýšil. Benátky se vrátily do zápasu díky Okerekemu, ale šestadvacetiletý Argentinec Simeone v 88. minutě zkompletoval hattrick. Hellas doma zvítězil potřetí za sebou a patří mu devátá příčka v neúplné tabulce.

Fotbalisté Neapole zdolali Lazio 2:1 brankou ze čtvrté minuty nastaveného času a vyhoupli se na první místo tabulky o skóre před AC Milán. Jeho městský rival a obhájce titulu Inter z třetí příčky ztrácí na čelo dva body, ale má zápas k dobru.

Neapol na Stadio Olimpico poslal do vedení po hodině hry Insigne. Kapitán hostů chvíli nato přidal druhou branku, která ale neplatila kvůli ofsajdu. V 88. minutě sice vyrovnal střídající Pedro, ale těsně před koncem hostům vystřelil vítězství Ruiz po Insigneho asistenci. Neapol protáhla ligovou šňůru neporazitelnosti na osm utkání, Lazio nebodovalo po pěti kolech a je sedmé.

Další římský celek AS na hřišti Spezie vybojoval vítězství 1:0 zásluhou Abrahamovy proměněné penalty z deváté minuty nastavení. Domácí přitom hráli celou druhou půli bez vyloučeného Amiana. Mourinhovo mužstvo naplno bodovalo po sérii tří remíz a patří mu šestá pozice.

Italská fotbalová liga - 27. kolo: FC Turín - Cagliari 1:2 (54. Belotti - 21. Bellanova, 62. Deiola), Hellas Verona - Benátky 3:1 (54., 63. a 88. Simeone - 81. Okereke), Spezia - AS Řím 0:1 (90.+9 Abraham z pen.), Lazio Řím - Neapol 1:2 (88. Pedro - 62. Insigne, 90.+4 Ruiz).

1. Neapol 27 17 6 4 49:19 57
2. AC Milán 27 17 6 4 53:29 57
3. Inter Milán 26 16 7 3 55:22 55
4. Juventus Turín 27 14 8 5 41:25 50
5. Bergamo 25 12 8 5 46:30 44
6. AS Řím 27 13 5 9 45:34 44
7. Lazio Řím 27 12 7 8 54:42 43
8. Fiorentina 26 13 3 10 45:36 42