Verona opět bez Rabušice vyhrála, AC Milán porazil Sampdorii

23. 2. 2014 20:38
Michael Rabušic stejně jako v pondělním utkání zůstal mezi náhradníky a dál čeká na debut v italské lize. Hellas Verona bez něj ve 25. kole soutěže vyhrál 3:2 v Livornu a posunul se na šesté místo.
Vítěznou branku Hellasu vstřelil Luca Toni
Vítěznou branku Hellasu vstřelil Luca Toni | Foto: Reuters

Řím - Český fotbalový útočník Michael Rabušic stejně jako v pondělním utkání zůstal mezi náhradníky a dál čeká na debut v italské lize. Hellas Verona bez něj ve 25. kole soutěže vyhrál 3:2 v Livornu a posunul se na šesté místo tabulky.

Hellas si v souboji nováčků na hřišti toskánského soupeře vypracoval tříbrankový náskok už v první půli. Nečekaným pokusem z úhlu se trefil ve 34. minutě Boško Jankovič, za devět minut přidal gól Romulo a v nastavení snadno zakončil akci Juana Iturbeho kanonýr Luca Toni.

Livorno zdramatizovalo duel zásahy Paulinha a Leandra Greca v 72. a 73. minutě a zřejmě tak Rabušicovi, jehož přestup do Itálie byl dotažen v závěru minulého týdne, znemožnilo start, protože hosté se soustředili už hlavně na udržení vedení.

AC Milán vyhrál, Inter jen remizoval

Hellas ztrácí po dnešku jen bod na pohárovou pátou příčku, protože Inter remizoval 1:1 s Cagliari. Doma milánský tým prohrával po penaltě Mauricia Pinilly, alespoň bod mu zajistil sedm minut po přestávce Fonseca Rolando.

Lepší utkání odehrál konkurenční městský rival AC, který zvítězil 2:0 na hřišti janovské Sampdorie a spravil si chuť po středeční porážce 0:1 s Atléticem Madrid v osmifinále Ligy mistrů. O výhru se postaraly zimní posily na hostování Adel Taarabt a Adil Rami.

Klíčový duel v boji o udržení nezvládla Catania, za kterou odehrál posledních 25 minut český reprezentační záložník Jaroslav Plašil. S Chievem prohrála 0:2 a propadla se na předposlední devatenácté místo, na kterém byl dosud její dnešní soupeř. Veronský celek se naopak posunul mimo sestupové příčky a je šestnáctý.

Tévez rozhodl o výhře Juventusu

Fotbalisté Juventusu vyhráli v městském derby nad turínským FC 1:0 a udrželi devítibodový náskok v čele italské ligy.

Juventus doma v této ligové sezoně ve dvanácti předchozích zápasech ještě neztratil bod a vyhrál i dnešní utkání proti městskému rivalovi, který na triumf v derby čeká od roku 1995. Jediný gól zápasu vstřelil ve 30. minutě z otočky Carlos Tévez a soupeře připravil o klubový rekord. Ten by hráči FC zaznamenali, kdyby dnes potřinácté za sebou neprohráli