Vermaelen vystřelil v nastavení Arsenalu tři body

12. 3. 2012 23:09
Domácí s Rosickým v sestavě porazili Newcastle

Londýn - Arsenal v dohrávce 28. kola anglické Premier League porazil na svém hřišti Newcastle 2:1.

V nastavení o výhře domácích rozhodl Vermaelen. V základní sestavě nechyběl ani s novou smlouvou hrající Tomáš Rosický a patřil k nejaktivnějším hráčům na hřišti.

Souboj čtvrtého s šestým začal zhurta. Už ve 14. minutě otevřel skóre hostující Hatem Ben Arfa a překvapil tak londýnské diváky. Ale hned vzápětí odpověděl nejlepší střelec soutěže Robin Van Persie a přesnou ranou k tyči vyrovnal.

Po této přestřelce se hra uklidnila a žádný z týmů si větší šance nevypracovával. Závary přišly až v druhém poločase a to hlavně po akcích Arsenalu. Čtvrt hodiny po přestávce se zaskvěl i Tomáš Rosický, když vybídl do šance Van Persieho, toho ale vychytal hostující gólman. O pár minut později mohl český záložník dokonce sám skórovat, ale z ideální pozice netrefil branku.

Závěr zápasu byl ve znamení velkého tlaku Arsenalu. Gólové příležitosti postupně spálili Van Persie, Gervinho i Walcott. V páté minutě nastavení už ale hostující obrana neodolala. K Vermaelenovi propadl míč na zadní tyč a ten ho uklidil do odkryté brány.

Agilního Rosického v 76. minutě vystřídal Ramsey.

Arsenal díky tomuto vítězství ztrácí na třetí Tottenham pouhý bod a v boji o příčky zajišťující alespoň předkolo Ligy mistrů si upevnil pozici.