Velvary bojovaly o senzaci, Slavii vytáhl z bryndy Stanciu. V poháru jde dál i Sparta

22. 9. 2021 18:18
Fotbalisté Slavie ve 3. kole MOL Cupu zvítězili ve Velvarech 4:2 díky obratu ve druhé půli a hattricku Stanciua. Obhájci postoupili do osmifinále.
Nicolae Stanciu
Nicolae Stanciu | Foto: Milan Kammermayer

Slavia v netradiční sestavě nezvládla úvodní poločas a Velvarům zařídili senzační vedení Vopat a Tenkl proměněnou penaltou. Po změně stran Pražané odvrátili blamáž a mezi 55. a 61. minutou výsledek otočili. Dvakrát se trefil Stanciu a jednou náhradník Traoré. Rumun Stanciu ještě v nastavení dovršil hattrick.

Sparta v Brně nakročila k postupu už v první půli, kdy dvakrát skóroval Drchal a navázal na formu z první ligy. Letenští po změně stran náskok bez větších problémů kontrolovali, navíc v 87. minutě přidal třetí gól hostů střídající Bulhar Minčev.

Bohemians zvítězili na hřišti druholigového Prostějova 4:0, stejným výsledkem Hradec Králové venku porazil třetiligové Zápy. Jablonec udolal Přepeře na jejich půdě 1:0, Slovácko nad dalším třetiligovým soupeřem Zbuzany venku vyhrálo 2:1.

Karviná doma zvítězila nad Chrudimí 1:0 a Teplice přehrály jiného druholigového protivníka Třinec rovněž 1:0. Baník měl velké problémy na půdě Vltavínu a třetiligové mužstvo z Prahy porazil až 5:2 po prodloužení.

Prvoligový nováček Hradec proti Zápům potvrdil formu z nejvyšší soutěže, kde vyhrál třikrát za sebou. Dva góly "Votroků" vstřelil Prekop, jednou skórovali Kubala a Soukeník.

Další favorit Jablonec dokázal obranu Přepeří překonat pouze jednou. V 56. minutě uspěl Nešpor, který zaznamenal premiérovou soutěžní trefu v dresu Severočechů.

Karviné zajistil postup přes Chrudim Polák Zych brankou z 45. minuty. Slezané si částečně spravili chuť po nepovedeném vstupu do ligové sezony, v níž jako jediní ještě v osmi kolech nezvítězili.

Slovácko ve Zbuzanech poslal do vedení už po několika vteřinách hry Kohút, krátce před pauzou zvýšil Jurečka. Domácí, kteří v předchozím kole vyřadili Liberec, zdramatizovali duel v 65. minutě brankou střídajícího Jonáše. Na další překvapení už však Zbuzany nedosáhly.

Zápas Teplic s Třincem, který byl soubojem aktuálně posledních týmů první a druhé ligy, rozhodl až v 88. minutě hostující Moulis.

Ostravští začali proti Vltavínu dobře a v 47. minutě už vedli 2:0 po gólech Chvěji a Klímy. Domácí outsider ale v závěru druhé půle manko dotáhl. Baník potvrdil roli favorita až v prodloužení, kdy vstřelil tři branky. Přesně mířili znovu Chvěja z penalty a náhradníci Sor se Smékalem.

Už v úterý do osmifinále postoupily Plzeň, Olomouc a Mladá Boleslav. Další prvoligové mužstvo Pardubice naopak vypadlo po prohře 0:2 na hřišti druholigové Jihlavy.

3. kolo českého fotbalového poháru MOL Cupu:

Velvary - Slavia Praha 2:4 (2:0)

Branky: 15. Vopat, 40. Tenkl z pen. - 55., 60. a 90.+1 Stanciu, 56. Traoré.

Sestava Slavie: Kinský - Masopust, Matys (46. Traoré), Madsen (46. Ekpai), Oscar - Stanciu, Samek - Lingr (82. Biegon), Tecl, Olayinka (46. Plavšič) - Krmenčík. Trenér: Trpišovský.

Líšeň - Sparta Praha 0:3 (0:2)

Branky: 14. a 38. Drchal, 87. Minčev.

Sestava Sparty: Heča - Vindheim, Panák, Štetina, Wiesner - Haraslín (64. Minčev), Souček, Sáček (80. Jonáš), Karabec (88. Ryneš), Karlsson (89. Sejk) - Drchal. Trenér: Vrba.

Přepeře - FK Jablonec 0:1 (0:0)

Branka: 56. Nešpor.

Sestava Jablonce: Hrubý - Haitl, Martinec (57. Kubista), Zelený, Surzyn - Smejkal, Hübschman, Houska (46. Kratochvíl), Malinský (81. Krob) - Nešpor (65. Čvančara), Vaníček (81. Holík). Trenér: Rada.

Vltavín - Baník Ostrava 2:5 po prodloužení (2:2, 0:1)

Branky: 83. Matějka, 88. Pejsa - 45.+1 a 102. z pen. Chvěja, 47. Klíma, 111. Sor, 119. Smékal.

Sestava Ostravy: Budinský - Sanneh, Pokorný (60. Svozil), Harušťák, Granečný - De Azevedo (60. Juroška), Chvěja, Jánoš, Budínský (60. Sor), Buchta (69. Jaroň) - Klíma (69. Smékal). Trenér: Galásek.

Zbuzany - 1. FC Slovácko 1:2 (0:2)

Branky: 65. Jonáš - 1. Kohút, 43. Jurečka.

Sestava Slovácka: Bajza - Tomič, Kadlec, Hofmann, Kalabiška (60. Šašinka) - Havlík, Kohút (89. Cicilia) - Navrátil (60. Petržela), Sadílek, Mareček - Jurečka (60. Divíšek). Trenér: Svědík.

Zápy - FC Hradec Králové 0:4 (0:1)

Branky: 80. a 86. Prekop, 36. Kubala, 79. Soukeník.

Sestava Hradce: Vízek - Donát, Král (70. Kodeš), Čech (85. Klíma) - Harazim, Soukeník, Kateřiňák, Novotný - Prekop, Kubala, Rezek (77. Vlkanova). Trenér: Koubek.

Prostějov - Bohemians Praha 1905 0:4 (0:0)

Branky: 68. Kovařík z pen., 73. Necid, 84. Koubek, 90.+2 Hronek.

Sestava Bohemians: Bačkovský - Nový, Köstl, Bederka, Kovařík (76. Dostál) - Fulnek (65. Vondra), Květ (65. Vacek), Ljovin, Novák (84. Hronek) - Koubek, Necid (84. Chramosta). Trenér: Klusáček.