Velký obrat a oslavy titulu: Barcelona porazila Atlético

12. 5. 2013 21:47
Fotbalisté Barcelony porazili Atlético Madrid a oslavili tak stylově 22. mistrovský titul.
Atlético Madrid - FC Barcelona
Atlético Madrid - FC Barcelona | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony oslavili zisk 22. španělského titulu vítězstvím na hřišti Atlétika Madrid. Ve 35. kole domácí soutěže dokázali otočit nepříznivé skóre a vyhrát 2:1. Valencie zvítězila na hřišti Vallecana 4:0 a posunula se na čtvrtou příčku před San Sebastian.

Barceloně nahrála čtvrtý mistrovský titul za posledních pět let už v sobotu večer remíza druhého Realu 1:1 s Espaňolem Barcelona. Katalánci tak dnes na stadionu Vicenteho Calderóna nebyli pod tlakem, ale výkonem nenadchli.

Barcelona musela otáčet výsledek

V 51. minutě neuhlídala jejich obrana Gabiho, který nepřestal hrát ani vleže a našel přesnou přihrávkou útočníka Radamela Falcaa. Kolumbijský kanonýr bez problémů překonal brankáře Manuela Pinta a vsítil svůj 28. gól v sezoně, což mu stačí na pozici třetího nejlepšího střelce.

Hosté vyrovnali v 72. minutě, kdy si s Ceskem Fábregasem narazil Alexis Sánchez a se štěstím poslal míč k tyči. Osm minut nato smolně srazil Gabi míč do vlastní sítě. Barcelona dohrávala zápas v deseti, zřejmě kvůli zranění odstoupil Lionel Messi a trenér Tito Vilanova již nemohl střídat.

Valencia je zpět na čtvrté pozici

Valencie vyhrála na hřišti Vallecana 4:0 a posunula se na čtvrté místo tabulky, které zajišťuje postup do čtvrtého předkola Ligy mistrů. Po pondělní dohrávce s Granadou se před Valencii může vrátit San Sebastian.

Valencie rozhodla zápas na stadionu Vallecas během šesti minut první půle. Roberto Soldado napřed v 28. minutě potrestal z penalty ruku Jordiho, krátce nato přidal gól do prázdné branky po asistenci Andrése Guardada. Díky 21. gólu v sezoně se posunul na čtvrté místo střelecké tabulky.

Soldado po přestávce Guardadovi nahrávku oplatil a tomu se nadvakrát podařilo přidat třetí gól. O poslední trefu v síti Raya se v nastavení postaral střídající Nelson Valdez.

Španělská fotbalová liga - 35. kolo:

Vallecano - Valencie 0:4 (28. z pen. a 34. Soldado, 62. Guardado, 90.+2 Valdez), Betis Sevilla - Vigo 1:0 (67. Rubén Castro), Atlético Madrid - FC Barcelona 1:2 (51. Falcao - 72. Sánchez, 80. vlastní Gabi),

21:00 Málaga - FC Sevilla.

1. FC Barcelona 35 29 4 2 107:38 91
2. Real Madrid 36 25 6 5 96:37 81
3. Atlético Madrid 36 22 6 8 62:30 72
4. Valencie 35 17 8 10 62:50 59
5. San Sebastian 34 16 10 8 62:43 58
6. Málaga 35 15 8 12 49:45 53
7. Betis Sevilla 35 15 7 13 52:54 52