Ve věku 42 let zemřel bývalý obránce Slavie Sanković. Policie ho našla mrtvého

Jiří Škuba Jiří Škuba
5. 6. 2022 17:14
Smutná zpráva přiletěla o víkendu ze Slovinska: v pouhých 42 letech zemřel Goran Sanković, bývalý obránce pražské Slavie. Jeho úmrtí vyšetřuje policie poté, co byl účastník MS ve fotbale 2002 od pátku pohřešován.
Goran Sankovič v souboji s Lukášem Hartigem
Goran Sankovič v souboji s Lukášem Hartigem | Foto: ČTK

Slovinská policie v sobotu odpoledne oznámila, že od pátečního rána pohřešuje dvaačtyřicetiletého muže. O několik hodin později bylo veškeré pátrání ukončeno, protože pohřešovaný byl nalezen mrtvý. Podle slovinských médií to byl Goran Sanković, bývalý obránce pražské Slavie.

V letech 1996 až 2001 hrál za mateřský klub CMC Publikum z Celje, odkud přestoupil do Edenu. V červenobílém dresu odehrál 21 zápasů, po ročním angažmá v Česku si v letech 2002 až 2004 zahrál v řecké lize - za Akratitos a Panionios.

Sanković byl členem různých výběrů slovinského národního fotbalového týmu a kapitánem všech juniorských kategorií. Za tým jednadvacítku si připsal 23 zápasů, za áčko nasbíral pět zápasů. Byl tak jediným hráčem z české ligy, kdo se podíval na fotbalové MS 2002, i když si na něm nakonec nezahrál.

Fotbalovou kariéru ukončil v roce 2004 kvůli vážnému zranění kolena, ale u fotbalu zůstal. Organizoval letní a zimní přípravu sportovních oddílů a působil i jako sportovní agent. V sezóně 2006/07 byl sportovním ředitelem fotbalového klubu Publikum Celje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

NATO posílí svou misi KFOR, pokud se zvýší napětí mezi Srbskem a Kosovem

Pokud se zvýší napětí mezi Kosovem a sousedním Srbskem, ke Severoatlantická aliance připravena posílit svou mírovou misi KFOR. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg to uvedl po setkání se srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem, se kterým jednal kvůli nedávnému napětí na kosovsko-srbské hranici. Informovala o tom agentura Reuters.

"Nyní máme v Kosovu významnou misi, vojenskou přítomnost blížící se 4000 vojáků," řekl Stoltenberg. "V případě potřeby přesuneme síly, rozmístíme je tam, kde to bude potřeba, a zvýšíme naši přítomnost. Již jsme zvýšili přítomnost na severu. Jsme připraveni udělat více," dodal.

"Přestože se situace na místě uklidnila, je odpovědností všech stran - zejména představitelů Bělehradu a Prištiny - zabránit opětovné eskalaci," řekl Stoltenberg na společné tiskové konferenci s Vučičem v Bruselu. "Vyzývám všechny strany, aby projevily zdrženlivost a zdržely se násilí. NATO nadále pozorně sleduje situaci na místě," uvedl generální tajemník. "V případě ohrožení stability je KFOR připravena zasáhnout," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy